Zbliża się Wszystkich Świętych

Autor:
Aktualizacja:

Wszystkich Świętych to doskonała okazja do wyczyszczenia nagrobków i pięknego przystrojenia ich. Na szczęście nie musi wiązać się to z wysokimi kosztami, zadbały o to popularne sieci handlowe. Do dyspozycji jest mnóstwo gazetek promocyjnych, w których znajdują się kwiaty sztuczne i żywe na groby, ciekawe wiązanki, przeróżne znicze, środki do czyszczenia i szereg innych pomocnych produktów.

Jak przygotować groby zmarłych na Wszystkich Świętych?

W Polsce Wszystkich Świętych jest bardzo ważnym dniem, czasem modlitwy i zadumy. Warto z wyprzedzeniem pomyśleć o grobach swoich bliskich, zadbać o przywrócenie im utraconego piękna i udekorowanie ich. Ozdoby na nagrobku to sposób na pokazanie, że pamięta się o zmarłych. Palące się znicze są wyrazem troski o nich, a kwiaty dowodem wdzięczności. Przygotowanie grobów wiąże się z koniecznością wydania niemałych pieniędzy, ale na szczęście można sporo zaoszczędzić, korzystając z asortymentu sieci handlowych. W październiku pojawiają się gazetki promocyjne, które zostały stworzone właśnie z okazji Wszystkich Świętych. Nie trzeba składać zamówień w kwiaciarni, a sztuczne kwiaty mogą być kupione z dużym wyprzedzeniem, gdy będą dostępne w atrakcyjnych cenach. Można liczyć na największy wybór kompozycji kwiatowych, stroików i zniczy w najniższych cenach. Przy wyborze sztucznych kwiatów znaczenie ma to, aby były one właściwie dociążone, w przeciwnym razie mogą zostać zdmuchnięte przez silniejsze podmuchy wiatru. W sprzedaży nie brakuje sztucznych kwiatów z tkanin i innych materiałów, które wspaniale imitują żywe.

Najpopularniejszymi roślinami cmentarnymi na kwiaty cięte i wiązanki są astry, goździki, lilie, gerbery, mieczyki, dalie, nachyłki, anturium, iglaki. Warto też wiedzieć, że w sprzedaży znajdują się specjalne środki do kwiatów ciętych, które przedłużają ich trwałość. Do uprawy w donicach najlepiej sprawdzają się chryzantemy, wrzosy i wrzośce. Z kolei w gruncie można uprawiać barwinka i bukszpan. Dużą popularnością cieszą się stroiki na groby, które mogą być zrobione z kwiatów sztucznych, suszonych lub żywych. Na stroiki składają się m.in. liście, szyszki, gałęzie iglaków, ozdobne trawy, gipsowe aniołki. Potrzebne będą też znicze i świece, które mają różne kształty, wymiary, kolory i zdobienia. Dekoracyjne znicze mogą być wykonane z kolorowego szkła, malowanego lub złoconego gipsu, w kształcie serca lub anioła. Ciekawą ozdobą będzie świeca w postaci trumny z pentagramem oraz znicze grające, z elektrycznymi wkładami lub zasilane bateriami.

Link sponsorowany