Zbliża się Tłusty Czwartek

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Trudno jest wyobrazić sobie Tłusty Czwartek bez pączka. Na jednym zwykle się nie kończy, dlatego warto poszukać miejsc, gdzie można kupić je w przystępnej cenie i w dużej ilości. Tego dnia nie trzeba odmawiać sobie tłustego i słodkiego przysmaku. Można oczywiście zrobić sobie samodzielnie własne pączki, nawet w wersji fit, ale po co, skoro w ofertach w sieciach handlowych ich nie brakuje? Możemy przebierać w smakach, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Pączki różnią się polewą, nadzieniem i nawet ciastem. 

Czas na pączkową ucztę!

To właśnie w Tłusty Czwartek pączki są dostępne niemalże wszędzie i to w bardzo przystępnych cenach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić sobie większą ich ilość i zjeść ze smakiem. Wiele osób odmawia sobie ich zjedzenia ze względu na kaloryczność, ale tego jednego dnia warto zapomnieć o ograniczeniach. Tym bardziej że nie przytyjemy od zjedzenia jednego dnia nawet kilku smakowitych pączków. Nikt przecież nie objada się nimi każdego dnia. W supermarketach wręcz uginają się półki pod naporem klasycznych pączków, kolorowych donutów czy faworków w cukrze pudrze. Czas najwyższy ich skosztować i czerpać przyjemność z okazji Tłustego Czwartku. Z pewnością nie będzie ku temu lepszej okazji. Gdzie w takim razie szukać tanich i smacznych pączków?

Link sponsorowany

Dokąd po pączki z okazji Tłustego Czwartku?

W poszukiwaniu pączków w różnych wariantach warto udać się do Biedronki. Czekają tam na nas pączkowe słodkości w promocji – aż 20% taniej. Największe korzyści można uzyskać, kupując trzy pączki, wtedy można zapłacić mniej. Do wyboru mamy donuty nadziewane z kolorową posypką i lukrem, Donut Texas w wersji z zieloną polewą i czerwonymi ziarenkami, donuty z polewą kakaową czy nawet donuty Wedel. Ceny są bardzo różne – od 0,79 groszy do 1,99 za sztukę. Tłusty Czwartek to nie tylko pączki. Świetną opcją są muffiny. W Biedronce przy zakupie dwóch, za ten drugi zapłacimy 32% mniej. Mamy do wyboru muffiny wedlowskie czy w wersji karmelowej w cenie tylko 2,49 za sztukę.

Nie można przejść obojętnie obok rogala książęcego w cenie 2,49 za sztukę w przypadku zakupu dwóch. Ciastko portugalskie także będzie strzałem w dziesiątkę – aż 40% za drugą sztukę – 1,99 złotych. W Netto oprócz pączków za w wersji walentynkowej w cenie 1,69 złotych za sztukę czekają na nas ciasto sernik – 16,99 zł/kg oraz fantazja truskawkowa i ciasto nadzieniem jagodowo-budyniowym w cenie 1,45 zł za sztukę. Tego typu słodkości na czele z pączkami dostaniemy także w innych sieciach handlowych typu Lidl, Intermarche czy Kaufland.