Wyprawka szkolna - co warto kupić w Biedronce?

Autor: Maciej Puchalski
Aktualizacja:

Wyprawka szkolna wcale nie musi być piekielnie droga - popularne sieci handlowe zapewniają nie tylko zróżnicowaną ofertę, ale również atrakcyjne ceny.

W Biedronce artykuły szkolne trafiły do sprzedaży już 2 sierpnia. Warto jest sprawdzić, jakie produkty mogą przydać się dziecku w nadchodzącym roku szkolnym. Dobrze jest zadbać również o wyposażenie domowego biura, które zwiększa komfort nauki zdalnej.

Plecak, tornister, worek na kapcie, piórnik

Plecak szkolny powinien być pojemny, trwały oraz atrakcyjny pod względem wizualnym. Nastolatkowie chętniej wybierają modele znanych i cenionych marek. Markowy plecak można zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Wykonanie z dbałością o szczegóły sprawia, że może on posłużyć przez długie lata. Młodsze dzieci chętnie wybierają motywy z bajek lub gier. Tornister wydaje się być idealną propozycją dla maluchów, które znajdują się na początkowym etapie edukacji. W sprzedaży znajdują się klasyczne piórniki "tuby", a także rozkładane, które pomieszczą niezbędne artykuły piśmiennicze. Nie można zapomnieć o worku na kapcie. Warto zaznaczyć, że można wykorzystać go również do przechowywania stroju sportowego lub na basen.

Link sponsorowany

Zeszyty i artykuły piśmiennicze

W supermarketach również można zakupić zeszyty z efektownymi okładkami. Dla młodszych dzieci polecane są szczególnie cienkie zeszyty z miękką oprawą, które nie ważą zbyt dużo. Twarda okładka wyróżnia się większą trwałością, dzięki czemu znacznie dłużej pozostaną w nienaruszonym stanie. Wydają się być idealne dla młodzieży oraz studentów. Standardowym formatem jest A5, jednak dużym zainteresowaniem cieszą się również zeszyty A4. Trzeba wspomnieć także o teczkach oraz segregatorach. Starszym uczniom przydają się kalendarze i plannery. Młodsi muszą zaopatrzyć się w bloki rysunkowe, kolorowy papier czy też bibułę. Należy wspomnieć także o artykułach piśmienniczych, czyli długopisach, ołówkach, zakreślaczach, markerach, flamastrach, kredkach. Na liście zakupowej dobrze jest umieścić również klej, taśmę klejącą, korektor, gumkę do ścierania, cyrkiel, linijki i inne przyrządy wykorzystywane na lekcji matematyki.

Wyposażenie domowego biura

W czasach nauczania zdalnego rozsądnie jest kompleksowo wyposażyć domowe biuro lub kącik edukacyjny. Obowiązkowa jest lampka biurkowa, która skutecznie oświetli wybraną przestrzeń. Godne polecenia są modele LED, gdyż nie stanowią one zagrożenia dla oczu. Praktyczny podkład na biurko ochroni powierzchnię mebla podczas wykonywania prac plastycznych. Wszelkie organizery sprawią, że artykuły szkolne zawsze będą pod ręką.