Wszystkich Świętych czy Halloween

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Coraz bardziej jedno święto przeplata się z drugim. Wszystkich Świętych to czas wspomnień o bliskich, którzy odeszli: wybieramy się wówczas na cmentarze, aby zadbać o groby naszych bliskich, zapalmy znicze, stawiamy kwiaty.

Halloween to czas zabaw dzieci, święto to przyszło do nas ze Stanów Zjednoczonych. Dzieci zbierają się w małe grupki w dniu 31.10, wszystkie są przebrane, w rękach mają koszyczki i chodzą od domu do domu pytając: cukierek, albo psikus? Ludzie wrzucają do ich koszyczków różne słodycze, jeżeli wybiorą cukierek, Ci bardzie odważni decydują się na psikusa.

Oferty gazetek promocyjnych przedstawiają propozycje na Wszystkich Świętych i na Halloween. W Aldim znajdziecie gotowe kompozycje nagrobne wykonane z prawdziwych gałązek świerku z szyszkami i ozdobami w cenie od 29,99zł/szt. W gazetce promocyjnej Aldi są także gotowe kwiaty cięte – najbardziej popularne chryzantemy w cenie 12,99zł/5 szt bukiet.

Link sponsorowany

W znicze warto się zaopatrzyć w dużych sieciach handlowych, gdyż ceny przy cmentarzach są bardzo wysokie. W ofercie Polomarket znajdziecie tradycyjne znicze już od 1,39zł/szt, znicze latarenki do 20% taniej już za 19,99zł/szt. Wkłady do zniczy są parafinowe i olejowe te również w gazetce promocyjnej Polomarket już od 1,50zł do 3,50zł/szt.

Z kolei gazetka promocyjna Dino ma kilka propozycji na Halloween: maska Halloween -25% taniej od 5,99zł/szt, z akcesoriów na Halloween do wyboru są świecące zęby wampira, różne rodzaje zabawnych okularów już od 1,49zł.

W czasie świąt każdy znajdzie coś dla siebie, dzieci ten czas na pewno kojarzą z zabawą, z kolei dorośli wspominają i pamiętają o tych co odeszli.