Szkolna wyprawka

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Każde wakacje dobiegają końca i rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Warto przygotować się do niego już z większym wyprzedzeniem, aby zdążyć skompletować całą wyprawkę i posłać dziecko w pełni przygotowane do szkoły. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru artykułów szkolnych, dzięki czemu dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Najlepszym rozwiązaniem będzie spisanie wszystkich potrzebnych rzeczy i zabranie ze sobą listy na zakupy. Ułatwi to i przyspieszy realizację zadania, zmniejszy ryzyko pominięcia istotnych przedmiotów.

Co powinno znaleźć się w szkolnej wyprawce?

Skompletowanie wyprawki to coroczny obowiązek każdego rodzica, trzeba przygotować odpowiednio dziecko do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Lista rzeczy do kupienia jest długa, łatwo o czymś zapomnieć, dlatego dobra organizacja to podstawa. Potrzebny będzie oczywiście plecak szkolny, do którego uczeń włoży wszystkie niezbędne przedmioty. Jego wybór musi być dobrze przemyślany, na uwadze trzeba mieć wiek dziecka, jego wzrost i możliwości. Właściwie dobrany plecak nie będzie powodować wad postawy, zapewni komfort użytkowania. Warto wobec tego postawić na model ergonomiczny, wyposażony w szerokie szelki z regulacją, pasek piersiowy, taśmy kompensujące. Można nawet rozważyć zakup plecaka na kółkach, co z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla dziecka. Ciężki plecak stanowi spore obciążenie dla rozwijającego się kręgosłupa. Nie może w nim zabraknąć podręczników, zeszytów, notesów i piórnika. Wygodnym rozwiązaniem będzie piórnik z pełnym wyposażeniem, świetnie sprawdzi się model z dużą ilością przegródek, co ułatwi znalezienie potrzebnego akcesorium i utrzymanie porządku. Alternatywą będą piórniki w postaci saszetki lub tuby. Potrzebny będzie zapas ołówków, długopisów, zakreślaczy, flamastrów.

Link sponsorowany

Jakich akcesoriów potrzebuje każdy uczeń?

Jeśli rodzic chce ułatwić dziecku życie, to warto postawić na tematyczny, opisany zeszyt do każdego przedmiotu, czyli np. z napisem „Geografia” i zdjęciem globusa na okładce. Młodszym dzieciom wystarczą zeszyty cienkie, do 32 kartek, w linie i kratkę. Starszym uczniom warto kupić już większe zeszyty w formacie A4 i bruliony, aby pomieścić wszystkie notatki i mieć je dobrze uporządkowane. Przydadzą się także okładki i naklejki na książki/zeszyty, aby podpisać swoją własność i ochronić ją przed zniszczeniem. W szkolnej wyprawce nie może zabraknąć artykułów do zajęć plastycznych, najlepiej kupić większy zapas, bo szybko się zużywają. Przydadzą się różne rodzaje kredek, farby plakatowe, blok rysunkowy i techniczny, klej, plastelina, nożyczki.

Każde dziecko będzie potrzebować śniadaniówki, warto też od razu kupić bidon. Pożywny posiłek jest niezwykle ważny, stanowi zastrzyk energii. Musi zostać jednak dobrze zapakowany, aby nie uległ uszkodzeniu. Przyda się także worek na obuwie, aby nie pobrudzić plecaka. Powinien być on nie tylko wytrzymały, ale też rzucający się w oczy, aby dziecku było łatwo go odnaleźć pośród rzeczy innych uczniów. Nie może zabraknąć odpowiedniego stroju i butów na zajęcia z wychowania fizycznego. Buty na salę treningową muszą mieć podeszwę jasną, niebrudzącą. Przy wyborze ubrań trzeba mieć na uwadze to, aby były wykonane z materiałów dobrej jakości, przewiewnych, zapewniających odpowiednią wentylację.