Przygotuj dziecko na nowy rok szkolny

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Rok szkolny zbliża się już wielkimi krokami i nie zdążymy się obejrzeć, a przyjdzie wrzesień, a wraz z nim kolejne miesiące edukacji i dobrej zabawy. Przygotowania do szkoły warto rozpocząć z dużym wyprzedzeniem, aby na spokojnie skompletować wyprawkę. Pomoże zrobienie listy zakupów, którą warto zawsze mieć przy sobie podczas odwiedzania sklepów i odhaczać to, co już uda nam się kupić. W ten sposób o niczym nie zapomnimy i nie wydamy pieniędzy na niepotrzebne rzeczy.

Jak skompletować wyprawkę szkolną dla swojego dziecka?

Uczeń potrzebuje oczywiście książek i zeszytów, aby możliwe było realizowanie programu szkolnego i zapisywanie notatek. Pomocne okazują się być różnego typu książki edukacyjne (nie tylko słowniki czy opracowania lektur), za pomocą których podopieczny poszerzy swoją wiedzę i zainteresowania. Należy je oczywiście dobierać do wieku pociechy. W szkolnej wyprawce nie może zabraknąć zeszytów o różnej grubości, notatników, kołozeszytów i szeregu przyborów papierniczych. Zeszyty mogą być w linie, kratki lub z psutymi stronami. Można wybrać takie uniwersalne i nakleić na nie naklejki do opisania lub wybrać tematyczne, z napisem i grafiką dotyczącą konkretnego przedmiotu szkolnego. Bardziej wytrzymałe są zeszyty w twardej okładce a te w miękkiej lżejsze, dzięki czemu plecak nie będzie taki ciężki. Przyda się segregator, papier milimetrowy i ksero, koszulki na dokumenty.

Link sponsorowany

Dalej mamy akcesoria i przybory szkolne, w wśród nich długopisy, kredki, pastele, farby, markery, nożyczki, klej, ołówki, linijkę, kalkulator, nożyczki, śniadaniówkę, temperówkę, plecak, piórnik, blok techniczny i rysunkowy, plan lekcji, gumka do mazania, samoprzylepne karteczki, zakreślacze kolorowe, kątomierz, cyrkiel. Przydatny okazuje się być także zszywać, pendrive. Jako że wiele rzeczy przechowuje się obecnie w formie cyfrowej, warto wyposażyć swoją pociechę w przenośną pamięć USB. Przyda się nie tylko na lekcjach informatyki, ale na co dzień. Przy wyborze przyborów szkolnych należy mieć na uwadze wiek dziecka i wymagania nauczycieli. Nie ma sensu przesadzać z ich ilością, ale poczekać i w razie potrzeby dokupić później. Wiele rzeczy może okazać się zbytecznych, przez co ich zakup będzie niepotrzebnym wydatkiem.

Wyprawka szkolna - co jeszcze będzie potrzebne?

Na liście zakupów do szkoły nie może zabraknąć ubrań i strojów sportowych. Tym bardziej że zajęcia z wychowania fizycznego są stałym elementem życia szkolnego, dlatego trzeba pociechę odpowiednio do nich przygotować. Potrzebnych będzie kilka zestawów ubrań, które zapewnią podopiecznemu komfortową aktywność fizyczną. Idealnie sprawdzają się dresy i to w dwóch wersjach – na lato i zimę. Do tego dochodzi jeszcze sporo koszulek, krótkie spodenki lub legginsy. W przypadku butów sportowych także należy pomyśleć o co najmniej dwóch parach na zmianę. Przyda się też worek na obuwie zamykany na sznurek.