Przydatna elektronika do szkoły

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Urządzenia elektroniczne wkroczyły praktycznie w każdą sferę naszego życia. Sprzęty RTV i AGD wykorzystujemy na co dzień aby ułatwić pracę i skrócić czas poświęcany na obowiązki domowe. Elektronika użytkowa jak laptopy, tablety czy czytniki ebooków pozwalają nam pracować i uczyć się efektywniej.

Przydatna elektronika dla ucznia
Jeszcze kilka lat temu uczniowie do wykonywanie prac domowych korzystali z encyklopedii i książek. Obecnie większość informacji można znaleźć w Internecie, a lekcje mogą odbywać się w trybie zdalnym. Aby zapewnić efektywną naukę należy wyposażyć się w wydajny komputer lub tablet. Przydatne mogą być również takie urządzenia jak czytnik ebooków czy tablet graficzny. Pozwolą one na przyswajanie wiedzy w przyjemny sposób.

Jaki laptop dla ucznia?
Laptop do nauki powinien posiadać wydajny procesor oraz szybki dysk. Polecane są modele z dyskami SSD. W przeciwieństwie do HDD nie posiadają one talerzy na których zapisywane są dane. W związku z tym odczyt i zapis jest dużo szybszy. Przydatna będzie również wbudowana kamera. Pozwoli ona na wykonywanie wideorozmów bez dodatkowych urządzeń. Jeśli nie zamierzamy do laptopa podłączać zewnętrznego monitora, warto wybrać model o przekątnej co najmniej 15,6 cala. Jest to kompromis pomiędzy kompaktowym rozmiarem urządzenia, a wygodą użytkowania. Komputery w tym rozmiarze zazwyczaj będą posiadać pełną klawiaturę, wraz z częścią numeryczną po prawej stronie co znacząco ułatwia pracę.

Tablet do nauki
Tablet jest bardzo przydatnym urządzeniem podczas nauki. Do jego głównych zalet należy dotykowy ekran oraz dłuższy czas pracy na baterii w stosunku do laptopa. Kompaktowe rozmiary pozwolą na swobodne przenoszenie urządzenia. Dzięki temu korzystając z tabletu nie trzeba cały czas siedzieć w jednej wymuszonej pozycji.

Czytnik ebooków do lektur
W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się czytniki ebooków. Pozwalają one na czytanie książek w dowolnym miejscu. Niewielkie urządzenia posiadają ekrany w technologii e-ink. Dzięki jej zastosowaniu, czytanie ebooków nie męczy wzroku tak jak ma to miejsce w przypadku smartfonów czy komputerów. Dodatkowo zaawansowane urządzenia posiadają funkcję podświetlenia. Dzięki temu możliwe jest czytanie książek nawet bez zapalonego światła lub w słabych warunkach oświetleniowych. Na rynku można znaleźć serwisy które oferują dostęp do ebooków w abonamencie. Za z góry określoną miesięczną opłatę, można mieć nielimitowany dostęp do wielu książek. To doskonałe rozwiązanie dla osób które dużo czytają, jak i dla uczniów którzy potrzebują mieć dostęp do lektur.

Link sponsorowany