Piła do gałęzi w Lidlu i Biedronce - co trzeba o niej wiedzieć?

Autor: Maciej Puchalski
Aktualizacja:

Pielęgnacja drzew i krzewów wymaga korzystania z odpowiedniego sprzętu. Najważniejszym z nich jest piła do gałęzi. Można ją kupić w specjalistycznych sklepach ogrodniczych, ale jest ona też dostępna w popularnych marketach. Przyjrzyjmy się piłom akumulatorowym, które są dostępne w Lidlu i Biedronce. Czym się od siebie różnią? Która jest bardziej atrakcyjna?

Piła z Biedronki
Piła do gałęzi dostępna w Biedronce to nowoczesne urządzenie, które jest kompatybilne z innymi produktami marki 20 V Max System. Ma ona osłonę prowadnicy ostrza, która zmniejsza ryzyko zranienia się podczas cięcia gałęzi. Do tego jest ona wyposażona w akumulator litowo-jonowy o pojemności 4000 mAh. Piła jest gotowa do użycia właściwie od razu po pierwszym naładowaniu akumulatora. Dzięki temu można szybko przestąpić do pracy.

Piła z Lidla
Piły do gałęzi sprzedawane w Lidlu są znanej marki Parkside. Jest ona dostępna w sklepach tej marki już od wielu lat i w tym czasie zdobyła zaufanie użytkowników. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z pałąkiem podtrzymującym gałęzie. Dzięki niemu ich obcinanie może być łatwiejsze. Piła nadaje się do cięcia gałęzi o maksymalnej średnicy 9 cm. Warto jednak zauważyć, że w wielu przypadkach piły te są sprzedawane bez akumulatora i ładowarki. Także można zakupić je w Lidlu, ale warto pamiętać, że należy doliczyć je do kosztów samego urządzenia. Może się więc okazać, że pozornie tańsza piła z Lidla w rzeczywistości okaże się droższa niż ta z Biedronki. Pamiętajmy też, że czasami skompletowanie zestawu może zająć trochę czasu.

Link sponsorowany