Pierwszy dzień jesieni

Autor: Maciej Puchalski
Aktualizacja:

Nieodwołalnie zbliża się jesień. Pora więc pożegnać się z latem i pogodzić z tym, że w tym roku już pożegnaliśmy się z upałami. Trzeba więc przygotować się na ten wyjątkowy czas w roku po to, by spędzić go jak najlepiej. To czas, w którym po prostu chce się wykorzystać ostatnie dni pięknej pogody i przygotować do nadchodzącej wielkimi krokami zimy. 

Kiedy wypada pierwszy dzień jesieni?
Pierwszy dzień jesieni to 23 września. W roku 2021 przypada on w czwartek. Tego dnia przypada równonoc jesienna. To właśnie od tego momentu Słońce będzie silniej oświetlało półkulę południową. Od tej chwili to biegun południowy będzie bliżej Słońca niż północny. Tym samym możemy spodziewać się spadku temperatury i nadchodzącej zimy. Jesień potrwa aż do 22 grudnia, kiedy to mamy początek meteorologicznej zimy.

Oznaki jesieni
Kiedy już zacznie się meteorologiczna jesień, możemy spodziewać się jej wyraźnych oznak. Do najbardziej charakterystycznych należy zaliczyć żółknięcie i opadanie liści. To czas kasztanów, żołędzi i jarzębiny. Oprócz tego możemy spodziewać się spadku temperatury. Jesienią zwykle mieści się ona w przedziale 5 do 15 stopni Celsjusza. Taka temperatura zwykle nie zachęca do spacerów, ale o ile nie pada deszcz — to warto jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, by zbudować odporność organizmu i przygotować się do nadchodzącej zimy. Malownicza polska złota jesień jest niezwykle fotogeniczna i zachęca do tego, by jak najlepiej wykorzystać jej czas. Jeśli więc możesz sobie na to pozwolić - ugotuj zupę dyniową, zaparz herbatę z cytryną i ciesz się z nadchodzącej jesieni.

Link sponsorowany