Lidl i WOŚP

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest dobrze znana praktycznie każdemu, mówi się o niej dosłownie wszędzie: w telewizji, radiu, Internecie, na ulicy.

Wiele sieci handlowych dołącza do niej, a wśród nich znajduje się między innymi Lidl. Ostatnio udało się zebrać razem z klientami sklepów ponad dziewięć milionów złotych, które przeznaczono na wsparcie rozwoju medycyny, dzięki czemu pacjenci mogą liczyć na uzyskanie potrzebnej im pomocy.

Sieć handlowa Lidl i WOŚP łączą siły, aby nieść pomoc potrzebującym

Sieć handlowa Lidl bierze czynny udział w zbiórce charytatywnej, współpracując z WOŚP, na przestrzeni dwunastu lat udało się już zebrać ponad 33 miliony złotych. Pieniądze te przeznaczono między innymi na rozwój laryngologii i otolaryngologii, diagnostykę głowy małych pacjentów. Można nie tylko wrzucać pieniądze do skarbonek, ale też pomagać za pośrednictwem licytacji na aukcjach. Sieć handlowa Lidl znana jest z dużego zaangażowania społecznego, chęci do niesienia pomocy potrzebującym. Działa na wielu płaszczyznach, współpracuje z rozmaitymi organizacjami, prowadzi zbiórki żywności, realizuje darowizny rzeczowe i finansowe.

Powstała nawet specjalna gazetka, aby po raz kolejny wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. To już 30 finał, tym razem wsparcie dotyczy okulistyki dziecięcej, aby mali pacjenci mogli uzyskać jak najlepsze leczenie wzroku. Można wobec tego nie tylko wspierać finansowo, ale przy okazji otrzymać coś w zamian w ramach podziękowania. Do wyboru jest mnóstwo gadżetów z logo WOŚP, a wszystkie pieniądze z ich zakupu zostaną przekazane na cele charytatywne. Można kupić między innymi kubek, magnesy, smycze, kalendarze, zegary ścienne, torby na zakupy i nie tylko, kominy. Warto dołożyć swoją cegiełkę do tego, aby innym żyło się lepiej. Ponadto samo pomaganie wywołuje pozytywne emocje, ludzie są przecież z natury empatyczni. Nie ma niczego piękniejszego niż uśmiech zadowolenia obdarowanego. Liczy się każda złotówka, moc tkwi w tłumie.

Link sponsorowany