Lidl i Biedronka - akcje promocyjne

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Znane w całej Polsce sieci sklepów przygotowały na jesień 2021 akcje promocyjne, w których do uzyskania są różnego rodzaju maskotki. Jak wyglądają zasady obu tych akcji? O tym poniżej

Lidl - Warzywa i owoce mają supermoce

Celem przewodnim akcji promocyjnej ma być zachęta dzieci do jedzenia warzyw i owoców: "Mam te moce, jem warzywa i owoce". Do zdobycia są natomiast maskotki postaci z bajek Disney. Dla osób robiących zakupy spożywcze jest to program lojalnościowy, w którym za zakupy w Lidlu można będzie otrzymać pieczątki, które wymieni się później na maskotki. Do wyboru będzie sześć maskotek, z bajek takich jak: „Kraina Lodu”, „Teraz Miki”, „Król Lew”, „Bambi”, „Vaiana” oraz „Lilo i Stich”. Pieczątkę otrzyma się za każde wydane 50 złotych, ale tylko wtedy, kiedy w w koszyku znajdzie się przynajmniej jeden owoc albo jedno warzywo. Do odbioru maskotki (za 1 grosz) potrzebnych jest 20 pieczątek. Z listy zakupów za 50 zł wyłączone są produkty takie jak: napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe i i rekwizyty tytoniowe, papierosy elektroniczne, produkty lecznicze, preparaty do początkowego żywienia niemowląt i przedmioty do karmienia niemowląt.
Akcja trwa od 30.08.2021 do wyczerpania produktów promocyjnych (maskotek), ale nie dłużej niż do 24.10.2021. Pieczątki będą wydawane do 16.10.2021, a produkty promocyjne będą wydawane do wyczerpania zapasów.

Link sponsorowany

Jak wygląda akcja promocyjna sieci sklepów Biedronka?

Od 26 sierpnia 2021 roku, w sklepach rozpoczęła się akcja lojalnościowa „Gang Swojaków”, w której za otrzymywane po zakupach naklejki można zdobyć określone maskotki. Jest to 12 zwierząt. Biedronka przy okazji promocji akcji zapowiada, że będzie to nie tylko przygoda dla klientów, ale także realna pomoc dla zwierząt żyjących w Polsce, które zagrożone są wyginięciem. Sześć z dwunastu maskotek stanowić będą realistycznie wyglądające zwierzęta: jeż, ryś, sowa, wilk, morświn i żubr. To właśnie tym gatunkom sieć sklepów ma pomóc razem z Polskim Towarzystwem Ochrony Przyrody „Salamandra”. Druga szóstka Swojaków to maskotki przypominające te z poprzednich akcji. Zdobycie maskotek opiera się na robieniu zakupów, przy czym za każde 50 zł będzie przysługiwać jedna naklejka. Jednak przy tej kwocie można zyskać dodatkowe naklejki jeżeli:
- użyje się karty Moja Biedronka,
- wybierze się produkty w ramach akcji „Kupuj co polskie”,
- kupi się produkty specjalne, będące dodatkowo oznaczone na
półkach,
- kupi się warzywa i owoce (ale tu liczą się jedynie te uprawiane w Polsce).
Aby otrzymać maskotkę reprezentującą gatunki zagrożone wyginięciem, należy zebrać 60 naklejek. Pozostałe pluszaki odbiera się po zebraniu 80 naklejek. Naklejki można zbierać do 20.11.2021, a maskotki będzie można odbierać do 1 grudnia albo do wyczerpania zapasów.