Jak dbać o higienę w czasie pandemii?

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Czas pandemii wymaga szczególnej troski o higienę. Jest ona podstawą do tego, aby zminimalizować ryzyko zakażenia oraz ograniczyć transmisję wirusa. Na szczęście do dyspozycji mamy wiele produktów o silnym działaniu dezynfekującym oraz przeciwbakteryjnym. To właśnie one stanowią wsparcie podczas codziennego funkcjonowania. Zakup niezbędnych środków nie wymaga dużych nakładów finansowych - warto zajrzeć nie tylko do sklepów stacjonarnych, ale również online.

1. Częste mycie rąk

Przebywając poza domem (np. w szkole, pracy, galerii handlowej) należy pamiętać o częstym myciu rąk. Dobrze, jeśli zaopatrzymy się w mydło o mocnym działaniu antybakteryjnym. Bardzo ważne jest to, aby myć dłonie przez około 30 sekund. Większość osób jedynie spłukuje mydło, co jest wielkim błędem. Należy wykonać dokładny masaż, tak aby usunąć drobnoustroje zarówno z części wewnętrznej oraz zewnętrznej dłoni, a także zakamarków pomiędzy palcami, czy tez pod paznokciami.

2. Dezynfekcja dłoni

Żel antybakteryjny przyda nam się zawsze wtedy, kiedy nie mamy możliwości umycia rąk. Warto zainwestować w produkt poręczny, który wrzucimy do torby lub plecaka. Nie zajmuje on zbyt dużej ilości miejsca, a więc zawsze można mieć go przy sobie. Istotne jest, aby wybrać środek o certyfikowanym składzie. Jakość powinna znaleźć się na pierwszym miejscu. Nie bez znaczenia jest również konsystencja oraz zapach. Dobrze, jeśli żel nie pozostawia lepiącej się powłoki, która wywołuje dyskomfort.

Link sponsorowany

3. Oczyszczaj często używane przedmioty

Warto jest regularnie dezynfekować przedmioty, które intensywnie użytkujemy. Mowa tutaj o m.in. laptopie, smartfonie, wyposażeniu biurowym, klamkach, poręczach, kierownicy samochodowej. Dobrze jest stosować do tego sprawdzone środki czyszczące, które nie wywołają uszkodzeń.

4. Pierz lub wymieniaj maseczkę

Maseczka jednorazowa, jak sama nazwa wskazuje powinna zostać wymieniona na nową po każdym użyciu. W przypadku produktów wielorazowego użytku musimy pamiętać o praniu. Bez niego opisywana ochrona twarzy kompletnie nie zdaje egzaminu.