Grill na nowy sezon

Autor: Maciej Sikora
Aktualizacja:

Wiosna zagościła za oknami już na dobre. Kilkanaście stopni na plusie i przyjemna pogoda sprawiają, że w weekend lub w ciepłe popołudnie nachodzi nas ochota na grilla. W marketach zaroiło się wręcz od ofert i promocji z grillami. Jakiego grilla wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Oferty z gillem do 70 zł

Grillując sporadycznie - czyli raz na kilka tygodni, warto zdecydować się na podstawowego grilla, którego można zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Niewielki, więc nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca w garażu czy schowku na narzędzia. Takiego grilla znaleźć można w ofercie Leroy Merlin czy Intermarche. Grill z Leroya został dodatkowo wyposażony w kółka oraz kratkę nad nimi. Może ona posłużyć jako półka.

Link sponsorowany

Grille dla bardziej wymagających

Osoby chcące kupić większego i solidniejszego grilla muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 100 - 200 złotych. Taki grill węglowy będzie służył nawet przez kilka lat. Niektóre grille w tym przedziale cenowym posiadają dodatkowo pokrywki umożliwiające duszenie mięsa w dymie z węgla drzewnego. Taki sposób przygotowania nadaje potrawom niepowtarzalnego smaku.

Grille gazowe

Dla tych, którym nie widzi się każdorazowe rozpalanie grilla za pomocą podpałki przeznaczone są grille gazowe. Takie urządzenia znaleźć można w ofercie Leroy Merlin już za niecałe 600 zł. Grille tego typu wykonane są z wyższej jakości materiałów, dzięki czemu mogą służyć nam przez dłuższy czas.

Wybór konkretnego rozwiązania nie jest łatwym zadaniem. Urządzając grilla sporadycznie, warto wybrać któreś z tańszych rozwiązań. Jeśli urządza się barbecue kilka razy w tygodniu, zakup grilla gazowego lub solidnego grilla węglowego będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem.