Dzień bez mięsa. Gdzie najbliżej kupimy wegańskie i wegetariańskie produkty?

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Dwudziestego marca tego roku obchodzimy dzień bez mięsa. W ostatnich latach dał się zauważyć bardzo duży wzrost zainteresowania dietą wegetariańską, a nawet wegańską, co z całą pewnością związane jest z tym, że mocno promowane są one w mediach. 

W sieciach sklepów, w których jeszcze niedawno produkty wegańskie były wielką rzadkością, dzisiaj znaleźć można ich wielką różnorodność. Co z tego rodzaju produktów spożywczych oferują najbardziej popularne sieci?

Produkty wegetariańskie i wegańskie w Biedronce

Biedronka oferuje obecnie całą serię produktów wegańskich i zastępników mięsa. Na półkach tej sieci znajdziemy więc nie tylko takie oczywistości, jak kilka rodzajów tofu, parówki sojowe w różnych smakach i wegańskie jogurty, ale również bezmięsne kotlety, wegański ser w różnych odmianach, kebab i gyros, sojowe wędliny i wiele innych. Wliczyć w to należy cały szereg produktów często wybieranych przez wegan i wegetarian, których większy wybór również pojawił się ostatnio w tej sieci, jak różnego rodzaju roślinne pasty, napoje sojowe, wegańskie gotowe dania, a nawet niezawierające składników pochodzenia zwierzęcego słodycze.

Link sponsorowany

Produkty bezmięsne w Lidlu

Szczególnie bogatą ofertę produktów bezmięsnych znaleźć można w sklepach sieci Lidl. Oprócz wszystkich wymienionych wyżej produktów uwagę przyciągają tu roślinne zastępniki mięsa. Hitem jest mielone wegańskie i wegański burger. Dużą popularnością cieszą się również wegańskie kiełbaski, których w Lidlu znajdziemy wyjątkowo dużą różnorodność. Wśród nich na uwagę zasługują przede wszystkim unikatowe wegańskie kabanosy.

Produkty dla wegan w sklepach Aldi

Nie należy również zapominać o wegańskiej i wegetariańskiej ofercie sieci Aldi. Oprócz klasycznych już produktów, jak tofu, czy roślinne parówki, mleko i wiele innych, znaleźć można tu dość szeroki wybór dań gotowych w wersji wegańskiej.

Wyżej wymienione sieci sklepów bynajmniej nie wyczerpują listy miejsc, gdzie weganie i wegetarianie zaopatrywać się mogą w potrzebne produkty spożywcze. Duża popularność diety wegańskiej sprawiła, że produkty tego typu znaleźć można dziś w praktycznie wszystkich sklepach sieciowych.