Dlaczego warto używać żelu antybakteryjnego?

Autor: Maciej Puchalski
Aktualizacja:

Niedokładne mycie dłoni lub zupełne zapominanie o wykonaniu tej czynności to ogromne zagrożenie zarażenia często bardzo niebezpiecznymi chorobami. Część osób zasłania się brakiem czasu, możliwości czy też po prostu dostępu do mydła i wody, żeby móc umyć ręce. Jak jednak wiadomo, są to tylko wymówki, ponieważ na rynku od dawna znaleźć można żele antybakteryjne.

Dlaczego to tak ważne?

Odpowiednia higiena dłoni i rąk to podstawa codziennego zdrowego życia. Dotykając najróżniejszych przedmiotów w domu, czy też w pracy i w sklepie, stykamy się codziennie z milionami bakterii. Dłonie, na których znajdą się bakterie, mimowolnie bardzo często dotykają ust i okolic twarzy, lub po prostu mają kontakt z naszym posiłkiem, przez co trafiają prosto do układu pokarmowego. Choroba brudnych rąk, bo taki termin dokładnie istnieje w medycynie, to ogromny zbiór różnego rodzaju schorzeń i chorób o charakterze oralno-fekalnym. Do tych najpoważniejszych zaliczyć można biegunkę, salmonelle, czy też shigelloze. A jak wiadomo, oprócz faktu, że są one bardzo nieprzyjemne same w sobie, stanowić mogą również realne zagrożenie dla życia.

Link sponsorowany

Jak zadbać o higienę dłoni?

Uchronienie się przed tymi chorobami, a także przed roznoszonymi przez inne osoby bakteriami, jest niezwykle proste. W tym celu wystarczy tylko regularnie i dokładnie myć dłonie. Oczywiście najczęściej o tego celu używane jest mydło z wodą. Niestety nie w każdych warunkach dostęp do nich jest możliwy. Przykładowo pracując w warsztacie lub też wychodząc z dziećmi na spacer, można bardzo szybko ubrudzić dłonie, bez możliwości ich skutecznego umycia. I właśnie na taką okazję warto posiadać przy sobie żel antybakteryjny. Żel tego typu to specjalny środek, dzięki któremu można umyć i odkazić dłonie bez dostępu do wody. Wystarczy tylko nałożyć jego niewielką ilość na dłonie i zwyczajnie umyć pocierając je o siebie. Dzięki zawartości alkoholu żel nie tylko szybko poradzi sobie z zabrudzeniem, lecz równie szybko odparuje bez pozostawienia mokrych i nieprzyjemnych dłoni.