Co przygotowały dla uczniów popularne markety?

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Koniec wakacji oznacza dla uczących powrót do szkoły, co czego tak naprawdę warto przygotować się z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć kupowania potrzebnych artykułów na ostatnią chwilę. Na największe oszczędności można liczyć, robiąc zakupy w sklepach, w których obowiązują promocje związane z wyprawką szkolną. Każdego roku we wakacje możemy liczyć na bogate i zróżnicowane oferty sklepowe popularnych dyskontów typu Biedronka, Lidl czy Carrefour. Warto śledzić na bieżąco pojawiające się ulotki i zorganizować wszystkie artykuły szkolne, gdy dostępne są w najbardziej przystępnych cenach. 

Tania wyprawka szkolna? Zajrzyj do pobliskich marketów

Każde dziecko potrzebuje konkretnych artykułów szkolnych, co jednak wiąże się z mniejszymi lub większymi wydatkami. Ne trzeba jednak wydawać na nie fortuny ani nadwerężać domowego budżetu. Zadbały o to markety, które na długo przed rozpoczęciem się nowego roku przygotowały specjalne oferty. Co w takim razie powinna zawierać szkolna wyprawka? Nie może zabraknąć sporej ilości zeszytów w kratkę i w linie, o różnej liczbie kartek, w zależności od klasy i przedmiotu. Potrzebny będzie też zeszyt do muzyk. Świetną opcją jest zakup tematycznych zeszytów, dzięki czemu dziecko od razu będzie wiedziało po spojrzeniu na okładkę, jakiego przedmiotu dotyczy. Nie trzeba wtedy przyklejać osobnych naklejek z nazwami poszczególnych przedmiotów. W Lidlu zeszyty szkolne można kupić w cenie od 0,59 złotych za sztukę. W Biedronce ceny są jeszcze niższe, gdyż zaczynają się od 0,39 groszy za zeszyt A5.

Link sponsorowany

Uczniowi potrzebny będzie odpowiedni plecak, wytrzymały i oczywiście estetyczny. Plecak młodzieżowy w Lidlu, wielokomorowy, z miękkimi i wyprofilowanymi szelkami kosztuje 49,99 złotych. Za model sportowy, jednokomorowy, zapłacimy zaledwie 24,99 złotych. W celu ułatwienia dziecku życia, można sprezentować mu plecak szkolny na kółkach z teleskopową rączką, na który wydamy zaledwie 109 złotych. Jeśli pociecha jest fanem piłki nożnej, warto odwiedzić Carrefour, gdzie kupimy przeróżne akcesoria szkolne z kolekcji mistrzowskiej. Dostępne są także w wersji moro, co z pewnością spodoba się chłopcom. Znajdzie się też coś wyjątkowego dla młodych dam. W Carrefour można odebrać e-bon w wysokości 30 złotych, jeśli wyda się na artykuły szkolne co najmniej 300 złotych. W Biedronce również można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, szczególnie w przypadku małych artystów. 

Co jeszcze będzie potrzebne uczniom?

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego plecaka uczniowskiego są artykuły plastyczne i przybory szkolne. Chodzi tutaj o kredki, farbki, pastele, flamastry, przybory matematyczne, zakreślacze, korektory, kolorowe długopisy. Niezbędny okazuje się być zakup teczek, bloków, bibuły, papieru korowego, notatników, karteczek samoprzylepnych, piórnika, ołówków, temperówki, gumki do mazania, kleju. W szkole odbywaj się zajęcia z wychowania fizycznego, dlatego dziecko potrzebować będzie odpowiedniego stroju gimnastycznego. Potrzebna jest koszulka, spodenki i buty sportowe. Powinny być one dobrej jakości i przewiewne. Przydać może się także wyprawka na basen: ręcznik, klapki, strój kąpielowy, czepek.