Co ma znaczenie przy wyborze mebli do ogrodu?

Autor: Maciej Puchalski
Aktualizacja:

Wraz z wiosną pojawia się coraz więcej ciepłych, słonecznych dni, które sprzyjają spędzaniu wolnego czasu na zewnątrz. Przydadzą się wobec tego meble ogrodowe na taras czy balkon. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, wystarczy zapoznać się z ofertą sieci handlowych Obi czy Leroy Merlin, aby przekonać się o bogatym i zróżnicowanym asortymencie.

Nawet najbardziej wymagający klienci znajdą tam dla siebie coś odpowiedniego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji. Przebierać można w zestawach wypoczynkowych, meblach ogrodowych i balkonowych, leżakach, parasolach, poduchach na meble, huśtawkach, ławkach, krzesłach, stołach i szeregu innych mebli ogrodowych.


Jak wybrać odpowiednie meble ogrodowe?

Wybór mebli ogrodowych powinien być dobrze przemyślany – dobrej jakość i solidne staną się długoterminową inwestycją, posłużą użytkownikowi przez wiele lat. Wystarczy odpowiednio o nie dbać, pamiętać o pielęgnacji i konserwacji. Na uwadze powinno się zawsze mieć to, z jakich materiałów został wykonany mebel – PCV, drewna, technorattanu, rattanu, wikliny, metalu. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, które należy poznać przed dokonaniem ostatecznego wyboru, jeśli zakup ma być trafiony, a użytkownik z niego zadowolony. Kolejna kwestią będą materiały i elementy wykończeniowe, które wpływają na walory estetyczne mebli. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, dzięki czemu nie ma żadnego problemu z dopasowaniem mebli do stylistyki ogrodu, tarasu czy balkonu. Znajdą dla siebie coś odpowiedniego miłośnicy minimalizmu, klasyki, stylu skandynawskiego, retro, prowansalskiego, japońskiego, glamour itd. Bardzo ważną kwestią w przypadku mebli ogrodowych jest ich jakość, dlatego warto kupować w sprawdzonych miejscach, produkty renomowanych marek. To właśnie od jakości zależą w dużej mierze walory użytkowo-estetyczne, wytrzymałość i niezawodność. Design mebli ma oczywiście duże znaczenie, ale trzeba też zwracać uwagę na funkcjonalność. Nie brakuje mebli wielofunkcyjnych – przykładem będzie kanapa ze schowkami na akcesoria ogrodowe, stół rozkładany i z możliwością zmienienia rozmiaru, skrzynia ogrodowa z funkcją siedzenia.

Link sponsorowany