Cała Polska grille kupuje i w majówkę grilluje

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Wiosna i lato to czas kiedy najwięcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, to okazja do rodzinnych spotkań, wspólnego biesiadowania, posiłków na świeżym powietrzu. W Polsce już od wielu lat najbardziej popularne dania serwowane są z grilla.

Wiosna i lato to czas kiedy najwięcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, to okazja do rodzinnych spotkań, wspólnego biesiadowania, posiłków na świeżym powietrzu. W Polsce już od wielu lat najbardziej popularne dania serwowane są z grilla. Prześcigamy się w daniach mięsnych serwowanych w marynatach na różne sposoby, w rodzaju posiadanego grilla: tradycyjny, czy gazowy? akcesoriów do grilla: rozpałek, kominów do rozpalania grilla, narzędzi go grilla.

Polacy grillują wszystko od mięs, warzyw po owoce, a sklepy prześcigają się w propozycjach gotowych mięs w marynatach, szaszłykach mięsnych i warzywnych.

Link sponsorowany

I tu pojawia się pytanie od czego zacząć?

Podstawa to grill spełniający wymagania nasze i rodziny. W gazetkach promocyjnych jest tak szeroki wybór grilli, że jest w czym wybierać.

Podczas krótkich jednodniowych wypadów za miasto z pewnością sprawdzi się grill jednorazowy, lub grill-walizka. Grill jednorazowy dostępny jest w ofercie wszystkich sklepów, w gazetce promocyjnej Piotr i Paweł znajdziemy grill jednorazowy już za 7,99zł/sztuka, a w ofercie Makro grill piknikowy już za 5,29zł/szt.

Grill-walizka jak sama nazwa wskazuje do wielokrotnego wykorzystania, do złożenia w każdym zakątku świata, kompatybilny i wygodny, ceny zaczynają się od 69,90zł.  Grill-walizka dostępny w gazetce promocyjnej sklepu Selgros.

Grill rodzinny powinien być wyposażony w duży powierzchniowo rożen. Tej kategorii grille znajdziemy w ulotkach Makro i Selgros. Do wyboru są grille węglowe, gazowe elektryczne i węglowo-gazowe. Przewagę grilla elektrycznego nad pozostałym jest to, że grille elektryczne występują również w małym formacie i dzięki temu można z nich korzystać nawet w domu.

Grilli węglowych mamy największy wybór, w gazetkach Marko, Slegros. Grille występują w różnych kształtach: kulistych z pokrywą i bez, prostokątnych z bocznymi półkami, kwadratowych. Ceny tych mniejszych rozpoczynają się od 15,90zł za grill okrągły w sieci Selgros a kończą na cenie 399,90zł za grill węglowy Family w ofercie Makro.

Coraz większa sensację wzbudzają grille gazowe oraz grille wiszące. W Stanach Zjednoczonych grill gazowy cieszy się największą popularnością, a w naszym kraju zyskuje na znaczeniu. Grill gazowy jest najdroższy, ale też najbardziej trwały, ceny są bardzo zróżnicowane. Oferta grilli gazowych jest dostępna w marketach typu dom i ogród, w hipermarketach oraz supermarketach.

Mięso przygotowane na grillu gazowym uchodzi za o wiele zdrowsze dla człowieka, dlatego rodziny coraz częściej interesują się tym sprzętem. W gazetce Marko i Selgros jest bardzo duży wybór, a ceny rozpoczynają się od 399zł za grill gazowy 3 palnikowy.

Dodatkiem do każdego grill jest odpowiedni sprzęt, który ułatwia przygotowanie posiłków czyli akcesoria do grilla – łopatki, szczypce do przerzucania mięsa, warzyw na grillu, nakłuwacze do mięs, prasa do hamburgerów.

Chcecie kupić dobrego grilla? Wystarczy być na bieżąco z gazetkami promocyjnymi, czym bliżej do majówki tym więcej pojawia się ciekawych propozycji w dobrych cenach.