Black Friday

Autor: Maciej Sikora
Aktualizacja:

Black Friday, choć brzmi jak uczczenie tragicznych wydarzeń w światowej historii, w rzeczywistości jest bardzo lubianym i aktywnie obchodzonym przez rzesze ludzi świętem. To po prostu Wielki Dzień Wyprzedaży – coś w sam raz dla miłośników nieokiełznanego shoppingu, niskich cen, okazji i produktów, których nie sposób zdobyć w regularnej sprzedaży!

Geneza Czarnego Piątku

Czarny Piątek wywodzi się Ze Stanów Zjednoczonych. Ma on bardzo specyficzny rodowód. Jest świętem konsumpcjonizmu, stworzonym dla uczczenia wolnego rynku i swobód gospodarczych. Z drugiej strony – jest też idealnym sposobem dla wielu handlowców na zwiększenie obrotów, a także wyprzedanie zalegającego na magazynach towaru. Black Friday odbywa się każdego roku w dniu przypadającym tuż po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. W tym roku odbędzie się 24 listopada. To najlepszy moment na zrobienie gwiazdkowych prezentów w markowych sklepach po naprawdę okazyjnych cenach!

Link sponsorowany

Co i za ile kupię tego dnia

W Czarny Piątek większość sklepów, głównie znanych marek, włącza się w święto światowych wyprzedaży. Obniżają one drastycznie swoje regularne ceny, dzięki czemu wszystkie normalne, sezonowe produkty można nabyć po naprawdę okazyjnych cenach! To jedyny taki dzień w roku, gdy obniżka dotyczy tak wielkiej gamy produktów i jest tak wysoka. Sprzęty RTV i AGD można wówczas kupić nawet o kilkaset złotych taniej, zaś ubrania, kosmetyki czy inne drobiazgi – niekiedy za ułamek ich wartości. W ciągu roku nie ma lepszego dnia na zrobienie prezentów gwiazdkowych bez uszczuplania swojego portfela o astronomiczne kwoty!

Black Friday a gazetki promocyjne

Z okazji Black Friday większość sklepów wydaje specjalne gazetki promocyjne. To z nich najlepiej dowiadywać się, jakie produkty oferowane będą w tym dniu w promocyjnych cenach i ile konkretnie będą kosztowały. Gazetki promocyjne dotyczące Czarnego Piątku dostępne będą w każdym sklepie objętym promocją na kilka dni wcześniej. Warto zabrać taka gazetkę do domu, by na spokojnie przeanalizować produkty, na jakie będziemy „polowali” tego szalonego wyprzedażowego dnia!