26 maja, pięknym Dniem Matki

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Dzień Matki zbiega się z Dniem Dziecka i czasami nam może umknąć, dlatego podsuwamy Wam kilka pomysłów, co możecie kupić mamie w prezencie.

Na początek kilka informacji o Dniu Matki, jest to święto międzynarodowe, ale w każdym kraju ten dzień wypada w innym czasie np.: w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii i Turcji obchodzony jest w drugą niedzielę maja. Najwcześniej Dzień Matki obchodzony jest w Norwegii - prawie na początku roku bo w drugą niedzielę lutego. Historia Dnia Matki sięga czasów starożytnych Greków i Rzymian, kiedy to był kultywowany obraz matki-bogini, która związana była z płodnością urodzajem. Obecnie w ten dzień dzieci wręczają swoim mamom własnoręcznie wykonane laurki, kwiaty, drobne prezenty.

Link sponsorowany

W gazetkach promocyjnych sklepów jest wiele propozycji na ciekawy prezent. Każda kobieta ma dużo biżuterii, którą ciężko jest uporządkować, dobrym rozwiązaniem jest pudełko na biżuterię przedstawione w gazetce promocyjnej Pepco. Za niewielkie pieniądze może zapanować ład w kobiecych bibelotach. Zważywszy na aurę na oknem, idealną niespodzianką z okazji Dnia Matki może być ciepły, miękki i miły w dotyku koc dostępny w sieci sklepów Pepco.

Do koca i ciepłej herbaty idealnie nadaje się dobra książka. Wiele ciekawych propozycji od lekkiej beletrystyki po kryminały aż do książek kucharskich znajdziecie w Biedronce. Było coś dla ducha i dla oczu, dlatego warto również zadbać o strefę beauty. Każda kobieta lubi o siebie zadbać, ale nie zawsze ma na to czas, dlatego idealną opcją jest urządzenie do hydromasażu stóp, wystarczy włączyć, włożyć stopy i zrelaksować się przed telewizorem. Taką propozycję prezentu za niewielkie pieniądze znajdziecie w gazetce Biedronki. Włosy i fryzura to kolejny bardzo ważny element życia kobiet, a nic tak nie ułatwi sprawnego przygotowania odpowiedniej fryzury, jak lokówko-szuszarka, którą znajdziecie w sieci sklepów Biedronka. Kolejnym elementem strefy beauty jest piękna i zadbana cera, tu warto zajrzeć do gazetki promocyjnej Rossmann, która to sieć przygotowała specjalne zestawy kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Taki zestaw zawiera: krem na dzień i na noc, balsam do ciała, krem pod oczy, serum do twarzy, płyn micelarny. Każdy zestaw kosmetyków jest inny dlatego warto przyjrzeć się potrzebom mam, lub przejrzeć ich kosmetyczkę i sprawdzić czego w niej brakuje do pielęgnacji twarzy.

Zwieńczeniem prezentu na Dzień Matki będzie bukiet kwiatów, takie propozycje znajdziecie nie tylko w kwiaciarniach, ale również w większości sklepów. Aby wybrać ten jedyny i wyjątkowy, warto przyjrzeć się propozycje gazetek promocyjnych.