1 listopada tuż, tuż. Przygotuj grób na uroczystość Wszystkich Świętych

Autor: Maciej Puchalski
Aktualizacja:

Już niebawem Polacy uroczyście wybiorą się na cmentarze, aby uczcić pamięć o najbliższych zmarłych. Zmieniające się obostrzenia, dotyczące sytuacji epidemicznej, mogą pokrzyżować plany tłumnego udania się w miejsca pochówku. Wiele sklepów w Polsce, z uwagi na ten fakt, znacznie wcześniej przygotowało oferty zniczy, wiązanek czy kwiatów przyozdabiających groby. W tym roku warto wybrać się na cmentarz wcześniej, aby uniknąć tłumów, kolejek oraz sprawniej przemieszczać się między alejkami.

Co przyda się w czasie porządkowania grobów? Zastosuj ekologiczne podejście

Przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych to świetny czas na zmianę kwiatów, zniczy i uporządkowania terenu wokół nagrobka. W tym celu potrzebujemy nie tylko odpowiednich narzędzi, ale też dobrej pogody. Ta, w wielu regionach Polski, ma się jeszcze pojawić. Warto zatem wykorzystać ciepłe popołudnie do tego, aby przygotować miejsce pochówku najbliższych osób na dzień pierwszego listopada. Prace porządkowe będą zatem polegać na wycięciu chwastów wokół pomnika, umycia jego powierzchni czy zapastowania kamiennej tafli. Następnie możemy dokonać zmiany kwiatów i ocenienia stanu szklanych zniczy. Jeśli są one w dobrym stanie, wystarczy, że wykorzystamy nowy wkład do znicza. Oszczędzimy tym samym trochę gotówki, a nasze działanie będzie bardziej ekologiczne. Co roku, tysięcy ton śmieci z cmentarza musi zostać zutylizowane. Duża część odpadków stanowi właśnie szkło. Znicz możemy umyć, dokładnie wytrzeć i włożyć nowy wkład do znicza. Przyczynimy się tym samym do ograniczenia ilości odpadków zaśmiecających naszą planetę.

Link sponsorowany

Oszczędzaj i zyskuj. Co na Wszystkich Świętych przygotowały największe sieci supermarketów?

W większości sklepów znajdziemy specjalnie przygotowane produkty przeznaczone na zbliżający się dzień Wszystkich Świętych. W Tesco możemy otrzymać korzystne rabaty na zakupy sztucznych kwiatów oraz zniczy. Będą one w przecenie dochodzącej do -50%. Znicz w obniżonej cenie, do -50% zakupimy również w sieci sklepów Biedronka. Co więcej, przy zakupie zniczy za minimum 60 złotych, z kartą moja Biedronka, można uzyskać rabat o wartości 30 zł na artykuły przemysłowe i tekstylia. W Polo Markecie otrzymamy m.in. wkład do zniczy oraz znicz z dekoracją w 20% promocji. Superceną objęte są także inne produkty, które z powodzeniem możemy umieścić na nagrobkach: wianki, wkłady do wazonu czy estetyczne kapliczki. To rzecz jasna nie wszystkie promocje, przygotowane przez sieci działające na terenie naszego kraju. Aktualne propozycje asortymentu na Wszystkich Świętych znajdą państwo na stronie głównej gazetkapromocyjna.com.pl.