ABC Zakupowicza - porady, recenzje i porównania

Sprzęt niezbędny dla ucznia podczas zdalnej nauki w czasie pandemii

Trwająca od wielu miesięcy pandemia koronawirus przyczynia się do zmiany wielu zachowań, przyzwyczajeń, ale też i codziennej edukacji. W związku z nowymi obostrzeniami wynikającymi z coraz większej ilości zachorowań zmianie ulega m.in. sposób kształcenia dzieci i młodzieży. Z nauczania stacjonarnego szkoły przechodzą na naukę zdalną. Problem tylko w tym, że nie każdy wie, jaki konkretnie sprzęt może być niezbędny dla ucznia, podczas realizowania takiego rodzaju nauki.

Agata Puchalska
Agata Puchalska
porady

1 listopada tuż, tuż. Przygotuj grób na uroczystość Wszystkich Świętych

Już niebawem Polacy uroczyście wybiorą się na cmentarze, aby uczcić pamięć o najbliższych zmarłych. Zmieniające się obostrzenia, dotyczące sytuacji epidemicznej, mogą pokrzyżować plany tłumnego udania się w miejsca pochówku. Wiele sklepów w Polsce, z uwagi na ten fakt, znacznie wcześniej przygotowało oferty zniczy, wiązanek czy kwiatów przyozdabiających groby. W tym roku warto wybrać się na cmentarz wcześniej, aby uniknąć tłumów, kolejek oraz sprawniej przemieszczać się między alejkami.

Maciej Puchalski
Maciej Puchalski
porady

Jak dbać o higienę w czasie pandemii?

Czas pandemii wymaga szczególnej troski o higienę. Jest ona podstawą do tego, aby zminimalizować ryzyko zakażenia oraz ograniczyć transmisję wirusa. Na szczęście do dyspozycji mamy wiele produktów o silnym działaniu dezynfekującym oraz przeciwbakteryjnym. To właśnie one stanowią wsparcie podczas codziennego funkcjonowania. Zakup niezbędnych środków nie wymaga dużych nakładów finansowych - warto zajrzeć nie tylko do sklepów stacjonarnych, ale również online.

Agata Puchalska
Agata Puchalska
porady

Przygotuj dziecko na nowy rok szkolny

Agata Puchalska
Agata Puchalska
porady

Niezwykle smaczne i zdrowe owoce w nietypowej formie

Maciej Puchalski
Maciej Puchalski
porady

Co przygotowały dla uczniów popularne markety?

Koniec wakacji oznacza dla uczących powrót do szkoły, co czego tak naprawdę warto przygotować się z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć kupowania potrzebnych artykułów na ostatnią chwilę. Na największe oszczędności można liczyć, robiąc zakupy w sklepach, w których obowiązują promocje związane z wyprawką szkolną. Każdego roku we wakacje możemy liczyć na bogate i zróżnicowane oferty sklepowe popularnych dyskontów typu Biedronka, Lidl czy Carrefour. Warto śledzić na bieżąco pojawiające się ulotki i zorganizować wszystkie artykuły szkolne, gdy dostępne są w najbardziej przystępnych cenach. 

Agata Puchalska
Agata Puchalska
porady

Jak spędzić długi weekend?

Długi weekend to okazja na odpoczynek, zabawę i spędzenie wolnego czasu z najbliższymi. Wiele osób zastanawia się, jak dobrze wykorzystać ten czas i jakie aktywności zaplanować na dni. Z pomocą przychodzą popularne sieci dyskontów, które oferują produkty spożywcze oraz ofertę non-food idealną na długi weekend.

Maciej Puchalski
Maciej Puchalski
porady

Przygotowania w czasie pandemii do grilla na weekend majowy

Sezon grillowany zbliża się wielkimi krokami. Przyjemna pogoda w maju sprzyja grillowaniu. Niestety tego roku trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami z powodu obecnej sytuacji. Pandemia sprawia, że nie można swobodnie podróżować ani organizować zbiorowisk ludzi. Nie oznacza to jednak tego, że trzeba rezygnować ze wspaniałej zabawy i smacznego jedzenia. W najlepszej sytuacji znajdują się osoby posiadające własne ogródki, gdzie można rozstawić się z całym sprzętem. Duży grill węglowy na działce to nie jedyna możliwość. Można kupić mniejszy model elektryczny i postawić go na balkonie czy nawet w domu. 

Agata Puchalska
Agata Puchalska
porady

Dlaczego warto używać żelu antybakteryjnego?

Maciej Puchalski
Maciej Puchalski
porady
« .. 3 4 5 .. »