ABC Zakupowicza - porady, recenzje i porównania

Prezenty na Mikołajki

Mikołajki coraz bliżej, a to oznacza, że najwyższy czas na znalezienie idealnych prezentów! Przedsmak zbliżających się świąt nie mógłby odejść się bez drobnych upominków dla naszych bliskich. 

Maciej Puchalski
Maciej Puchalski
porady

Sprzęt niezbędny dla ucznia podczas zdalnej nauki w czasie pandemii

Trwająca od wielu miesięcy pandemia koronawirus przyczynia się do zmiany wielu zachowań, przyzwyczajeń, ale też i codziennej edukacji. W związku z nowymi obostrzeniami wynikającymi z coraz większej ilości zachorowań zmianie ulega m.in. sposób kształcenia dzieci i młodzieży. Z nauczania stacjonarnego szkoły przechodzą na naukę zdalną. Problem tylko w tym, że nie każdy wie, jaki konkretnie sprzęt może być niezbędny dla ucznia, podczas realizowania takiego rodzaju nauki.

Agata Puchalska
Agata Puchalska
porady

1 listopada tuż, tuż. Przygotuj grób na uroczystość Wszystkich Świętych

Już niebawem Polacy uroczyście wybiorą się na cmentarze, aby uczcić pamięć o najbliższych zmarłych. Zmieniające się obostrzenia, dotyczące sytuacji epidemicznej, mogą pokrzyżować plany tłumnego udania się w miejsca pochówku. Wiele sklepów w Polsce, z uwagi na ten fakt, znacznie wcześniej przygotowało oferty zniczy, wiązanek czy kwiatów przyozdabiających groby. W tym roku warto wybrać się na cmentarz wcześniej, aby uniknąć tłumów, kolejek oraz sprawniej przemieszczać się między alejkami.

Maciej Puchalski
Maciej Puchalski
porady

Jak dbać o higienę w czasie pandemii?

Agata Puchalska
Agata Puchalska
porady

Przygotuj dziecko na nowy rok szkolny

Agata Puchalska
Agata Puchalska
porady

Niezwykle smaczne i zdrowe owoce w nietypowej formie

Obecnie za jedną z najlepszych metod przedłużania trwałości żywności uznaje się liofilizację. Można wykorzystać ją do zakonserwowania dowolnych produktów spożywczych, łącznie z tymi w formie płynnej. Wspaniałą przekąską są owoce liofilizowane, pełne smaku i aromatu, bogate w substancje pokarmowe. Jeśli nie mamy okazji sięgnąć po świeże, te w formie liofilizatu będą strzałem w dziesiątkę. Śmiało można je nimi zastąpić. Będzie to przyjemnie smaczna odmiana.

Maciej Puchalski
Maciej Puchalski
porady

Co przygotowały dla uczniów popularne markety?

Koniec wakacji oznacza dla uczących powrót do szkoły, co czego tak naprawdę warto przygotować się z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć kupowania potrzebnych artykułów na ostatnią chwilę. Na największe oszczędności można liczyć, robiąc zakupy w sklepach, w których obowiązują promocje związane z wyprawką szkolną. Każdego roku we wakacje możemy liczyć na bogate i zróżnicowane oferty sklepowe popularnych dyskontów typu Biedronka, Lidl czy Carrefour. Warto śledzić na bieżąco pojawiające się ulotki i zorganizować wszystkie artykuły szkolne, gdy dostępne są w najbardziej przystępnych cenach. 

Agata Puchalska
Agata Puchalska
porady

Jak spędzić długi weekend?

Długi weekend to okazja na odpoczynek, zabawę i spędzenie wolnego czasu z najbliższymi. Wiele osób zastanawia się, jak dobrze wykorzystać ten czas i jakie aktywności zaplanować na dni. Z pomocą przychodzą popularne sieci dyskontów, które oferują produkty spożywcze oraz ofertę non-food idealną na długi weekend.

Maciej Puchalski
Maciej Puchalski
porady

Przygotowania w czasie pandemii do grilla na weekend majowy

Agata Puchalska
Agata Puchalska
porady
« 1 2 .. »