Wiosna czas porządków

Autor: GazetkaPromocyjna
Aktualizacja:

Wiosna to czas porządków, pracy w ogrodzie i wykonywania remontów oraz odświeżania aranżacji w domach i mieszkaniach. Z pomocą przychodzą markety budowlane, które jednak mają zdecydowanie różne podejście do tego, co jest najważniejsze na wiosnę. Spójrzmy na ich oferty promocyjne.

Gazetka reklamowa Castoramy na wiosnę to zdecydowanie gratka dla miłośników cięższych prac: zaprawy murarskie, tynki, kleje i betony plus spory wybór materiałów budowlanych różnego sortu. Pozycji remontowych, a więc farb, płytek ceramicznych itp. nie ma zbyt wiele, natomiast niemały jest wybór elektronarzędzi, przy czym w tej gazetce promocyjnej ktoś też postanowił uderzyć w grupę nieco bardziej zamożnych majsterkowiczów, bo to sprzęt co najmniej średniej klasy i wyżej. Oferta działu ogrodniczego skromna i obejmuje raczej narzędzia, a nie same rośliny. Do tego spory wybór ogrodzeń i bram. Ogólnie rzecz biorąc, gdyby na wiosnę przyszła Ci ochota na zbudowanie czegoś, to jak najbardziej, ale już remontu produktami z samej gazetki przeprowadzić się nie da.

Castorama

Z kolei Leroy Merlin hasłem „bohater domu” trafia w płot, bo sądząc po ofercie, można stać się dzięki temu sklepowi najwyżej mistrzem ogrodu. Sporo kwiatów doniczkowych, nasion, nawozów, a także ziemie, podłoża, kora i wiele innych. Do tego wózek taczkowy, zestaw mebli ogrodowych i oświetlenie zewnętrzne. Lista materiałów budowlanych i remontowych znacznie krótsza niż w gazetce Castoramy, narzędzi też niewiele, a ceny porównywalne, choć przeceny jakby większe.

Leroy Merlin

Obi ze swoją nieco chaotyczną gazetką wprowadza artykuły sanitarne, wyposażenie łazienek i trochę bardziej specjalistyczne preparaty i zaprawy niż Castorama i Leroy Merlin, a do tego zdecydowanie szersza jest oferta wyposażenia wnętrz i elementów dekoracyjnych. Wprawdzie Wielkanocy w gazetce promocyjnej nie poświęcono zbyt wiele miejsca, ale znalazło się kilka bardziej kwietnych i pogodnych propozycji. W zasadzie jest to dość nietypowa oferta, bo Obi przede wszystkim skupiał się w ostatnim czasie na wyposażeniu wnętrza, a teraz nie ma tego aż tak dużo. Podstawę całej oferty stanowią tkaniny, firanki, zasłony czy poszewki na poduszki. Zdecydowanie brakuje tu jakiegoś ogrodowego akcentu – przy dość dużych działach ogrodniczych dziwi, że nic się nie pojawia w gazetce, również jeśli chodzi o wiosenne porządki, jest raczej dość skromnie.

OBI

Praktiker za to świetnie wypełnia tę lukę. Bogata oferta maszyn ogrodniczych, myjki parowe, taczki, duża lista farb, a do tego drobiazgi wyposażenia gospodarczego, czyli suszarki na odzież, deska do prasowania oraz bogaty asortyment sprzętu porządkowego: od obrotowego mopa myjkę wysokociśnieniową. Oferty dopełnia bogaty katalog dekoracji wiosennych i świątecznych. Ze wszystkich ofert przedstawionych w tym artykule Praktiker wypada najbardziej wiosennie i kolorowo, jest to też chyba najpełniejsza oferta, bo choć po kilka produktów z każdej kategorii się trafiło. Gorzej, jeśli planujesz poważniejszy remont lub budowę, bo to tym gazetka promocyjna Praktikera milczy. Wydaje się więc, że bez odwiedzenia wszystkich tych sklepów trudno będzie kupić wszystko, co znalazło się na wiosennej porządkowo-remontowej liście.

Praktiker

 

Link sponsorowany