Wiosna, czas ogrodowych porządków.

Autor: GazetkaPromocyjna
Aktualizacja:

Wiosna to czas ogrodowych porządków, więc warto zaglądać od czasu do czasu do gazetek reklamowych supermarketów budowlanych i remontowych, takich jak Obi, Praktiker czy Leroy Merlin, które już teraz mają przygotowaną kolejną odsłonę oferty wiosennej.

Obi zaprasza do zakupów przede wszystkim mebli ogrodowych. Różne style, materiały i ceny przyciągają wzrok nie tylko w gazetce – jeśli wierzyć zdjęciom, równie dobrze będą prezentowały się w każdym ogrodzie, tym bardziej że hasłowo Obi proponuje także kilka stylistycznych inspiracji do ogrodów różnej wielkości. Od stołów, przez krzesła, leżaki i hamaki aż po altany, parasole, huśtawki ogrodowe: meble ogrodowe zajmują większą część z bardzo, bardzo obszernej gazetki. Znajdą się również w niej całkiem ciekawe propozycje grillów elektrycznych i węglowych, a także niemała ilość basenów ogrodowych czy oczek wodnych i ich elementów. Jeśli chodzi o propozycje typowo porządkowe, to Obi zaczyna prezentację od sprzętu ręcznego: siewników i walców. Bazując na tej gazetce promocyjnej, można też odnowić stare meble, wymienić wykończenia czy uzupełnić i urozmaicić oświetlenie ogrodu lub zbudować duży plac zabaw.

Oferta Leroy Merlin ma znacznie bardziej porządkowy charakter. Tutaj uwagę przykuwają kosiarki, myjki czy odkurzacze, natomiast sama gazetka jest dosyć cienka, bo liczy sobie raptem 12 stron, na których niewiele mówi się o ogrodach. O ile w przypadku Obi faktycznie były one tematem przewodnim, Leroy Merlin próbuje złapać kilka srok za ogony, reklamując także kilka ciekawych propozycji adresowanych do dekoratorów wnętrz i osób, które wiosnę, zamiast w ogrodzie, wolą spędzać na remontach wnętrz. Trzeba jednak przyznać, że jeśli spojrzeć na ceny, to może to być całkiem niezłym posunięciem.

A jak wygląda wiosna w Praktikerze? Na pewno jest to oferta ogrodnicza – wiosenne porządki w ogrodzie, nasadzenia czy siewy z Praktikerem będą w tym roku łatwiejsze, bo wybór zarówno narzędzi, jak i sadzonek oraz nasion jest całkiem spory. Oprócz dostępnych już wszędzie kosiarek, w Praktikerze dość tanio można kupić hydrofor, podkaszarkę czy glebogryzarkę, o których żadna ze wcześniejszych ofert nie wspomina. Tutaj jednak, podobnie jak w przypadku Leroy Merlin, wiosna nie kończy się w ogrodzie, więc można kompleksowo wyremontować i wyposażyć wnętrza, a także kupić sobie rower na wiosenne wycieczki – sądząc po wyposażeniu zdecydowanie dalsze niż tylko do ogrodu.

Trzy gazetki i trzy zupełnie różne podejścia: Obi skupia się na ogrodzie, ale przede wszystkim roślinach i małej architekturze oraz meblach, natomiast po narzędzia lepiej będzie udać się do Leroy Merlin lub Praktikera. Te dwa ostatnie supermarkety mają także mniej rozbudowaną, ale pod pewnymi względami bardzo ciekawą ofertę wykończeń ogrodowych, w tym płyt betonowych czy fontann. Koniec końców, żeby ogrodem zająć się naprawdę kompleksowo, trzeba będzie odwiedzić wszystkie trzy sklepy – trochę czasu na to na pewno potrzeba, ale jeśli rzeczywistość wygląda równie dobrze, jak zdjęcia w gazetce, to naprawdę warto.

Link sponsorowany