Walentynkowe okazje

Autor: GazetkaPromocyjna
Aktualizacja:

Dzień Zakochanych zbliża się wielkimi krokami, i jak na święto importowane z kapitalistycznego, skomercjalizowanego zachodu przystało, zbliżają się też oferty zakupowe dla zakochanych. Na wszystko na pewno wypłaty nie starczy, ale 14 lutego to znakomita okazja, żeby choć trochę miłości przeliczyć na złotówki. Czym można uszczęśliwić swoją drugą połówkę (a panowie – lepszą połówkę)? No, tu wybór jest spory.

Pluszaki i maskotki: Biedronka pod tym względem wypada dość słabo. Poduszki, misie-przytulanki (25 cm) do 13 złotych. Stokrotka skromnie, bo z jednym misiem, ale za to z ramkami na zdjęcia, dekoracyjnymi kieliszkami i kubkami. W Lidlu zamiast maskotek są dekoracyjne doniczki.

Słodycze: W Biedronce – zaskakujące – nie ma żadnej specjalnej oferty promocyjnej, za to Aldi wychodzi z pucharkami lodowymi, czekoladami z musem i innymi bombami kalorycznymi w większości za mniej niż 10 złotych. Ciekawie prezentuje się oferta Stokrotki ze słodyczami Wedla, wzbogacona o herbaty. W Lidlu ktoś uznał, że słodycze to nie wszystko, więc główną część gazetki zajmuje Azjatycki Tydzień, czyli jeśli masz ochotę przygotować walentynkową kolację, to da się to zrobić.

Kwiaty: tu Biedronka jak zwykle w tyle, wybór żaden, Aldi nie precyzuje w gazetce promocyjnej gatunków, ale są i pojedyncze za 8 złotych, i bukiety za 20. W Stokrotce róże cięte i jednopędowe storczyki w atrakcyjnej cenie. Najlepiej pod tym względem wypada Lidl, gdzie wybór i ciętych, i doniczkowych, jest naprawdę spory, a ceny zaczynają się już od 3 złotych.

Kosmetyki: Biedronka, zamiast na kosmetyki, stawia na małe AGD – maszynka do golenia, termometr (pewnie do mierzenia temperatury związku), szczoteczka do twarzy i zestaw do manicure, a wszystko w cenach 20-50 zł. Aldi pod względem kosmetyków leży, a Stokrotka obniża ceny na niezbyt duży asortyment, ale za to znanych marek.

Elektronika i gadżety: prym wiedzie Biedronka z wielogniazdową ładowarką USB za 25 zł i tabletem za 300, Lidl wychodzi z ofertą zegarków za 40 złotych. Lidl przygotował w ofercie szlifierkę taśmową, bogaty wybór żarówek (na wypadek, gdyby kolacja jednak nie miała być przy świecach).

Wyposażenie domu: pościele, pojemniki i wiele innych w Biedronce, w Aldi przede wszystkim to, bez czego nie może obejść się domowy cukiernik – noże śniadaniowe, miksery, wagi, szpatułki i pędzle, a wszystko w bardzo przyzwoitych cenach. Lidl zgodnie z tradycją idzie w odzież i pościel.

Ciekawostką jest walentynkowa gazetka Hebe ze zniżką na wszystkie perfumy, produktami tańszymi o połowę i promocją na prezerwatywy. Komu zaś to rozwiązanie nie odpowiada… tańsze są też kosmetyki dziecięce, więc jest w czym wybierać.

Oferty walentynkowe w tym roku są bardzo zróżnicowane. Sieci handlowe przygotowały jednak gazetki rzadko specjalnie na tę okazję – 14 lutego, czyli Dzień Zakochanych, stał się raczej dodatkiem do oferty zwykłej – jest w czym wybierać, ale żeby znaleźć idealny prezent, trzeba jednak odwiedzić parę sklepów, a nie, jak w latach ubiegłych, iść tylko do jednego, bo asortyment jest niemal taki sam.

Link sponsorowany