Walentynki - ulubione święto wszystkich par!

Autor: Maciej Sikora
Aktualizacja:

Skąd pochodzą walentynki i kiedy powstały.
Walentynki w Polsce.
Propozycje prezentów na walentynki.

Walentynki 2017

Gdy zbliża się 14 lutego, pomyśl o prezencie dla lubej czy lubego!

Walentynki to magiczne święto zakochanych, którego pochodzenie jest co najmniej przewrotne. Nazwa święta pochodzi od świętego Walentego, którego uważa się za patrona zakochanych. Kościół Katolicki uważa jednak świętego Walentego za patrona epileptyków i chorych umysłowo. Święty ten w średniowieczu został ścięty za udzielanie nielegalnych ślubów młodym ludziom - stąd też nieprzypadkowo właśnie on został obrany na patrona zakochanych. W średniowieczu w tym właśnie dniu, 14 lutego, pisało się szczególnie dużo listów, a zwłaszcza wierszy miłosnych, z czasem zaś zaczęto ten dzień obchodzić jako święto zakochanych.

Jak w Polsce lubimy obchodzić ten dzień?

W Polsce w okresie około walentynkowym w większości sklepów znajdziemy najróżniejsze promocje na artykuły związane z miłością i dedykowane ukochanej osobie. Najczęściej w tym dniu spędzamy czas z ukochaną osobą, na przykład na romantycznej kolacji i wręczamy jej drobny prezent ukazujący, jak bardzo ją kochamy.

Ukochanej osobie możemy kupić nie tylko misia z serduszkiem czy bukiet kwiatów, ale na przykład wyjątkową, markową koszulę, bieliznę, markowy zestaw kosmetyków do kąpieli, czy elegancką pościel - coś, co będzie się nieodłącznie kojarzyło obdarowanemu z ukochaną osobą, a jednocześnie będzie praktyczne i... być może część tych prezentów uda się wykorzystać podczas romantycznego wieczoru!

Link sponsorowany