Siekiera rozłupująca Niteo

Autor: Maciej Puchalski
Aktualizacja:

Siekiera rozłupująca to niezawodne narzędzie do obróbki  drewna kominkowego czy prostych prac w ogrodzie. Niewielkim kosztem możemy nabyć narzędzia w Biedronce od 25 lutego.

  • Ważne parametry techniczne siekiery rozłupującej Niteo oraz aspekty wizualne
  • Test rąbania na drewnie sosnowym oraz dębowym
  • Gdzie i kiedy kupimy siekierę Niteo
Link sponsorowany

Siekiera rozłupująca Niteo wyprodukowana została dla Jerónimo Martins właściciela Biedronki w Chinach. Jest to model SA0024-19, który został wyprodukowany w 2018 roku. Siekiera posiada trzonek z włókna szklanego pokryty gumowaną antypoślizgową powłoką. Trzonek o długości 60 cm na końcu jest profilowany w celu wygodnego trzymania siekiery. Głowica siekiery to stal narzędziowa o profilowanym ostrzu w celu łatwego rozłupywania pni. Waga całkowita siekiery to 1,5 kg.

Głowica siekiery i trzonek nie są wykonane precyzyjnie ale w żaden sposób nie wpływa to na pracę. Na trzonku widać wypływki plastiku na łączeniu natomiast na głowicy odstaje  grat  czyli ostre pozostałości materiał z procesu produkcyjnego.

Test siekiery wykonano na dwóch pniach sosnowym i dębowym oba po ponad 2 letnim leżakowaniu i w obu przypadkach siekiera nie miała większych problemów. Ostre ostrze głowicy bez problemu wbijało się w pień drewna. Przy kilkukrotnych niecelnych uderzeniach w pień trzonkiem siekiery widać delikatne ślady.

Siekierę Niteo kupimy w sklepach Biedronka, w których obowiązuje oferta „Okazje tygodnia” w dniach 25 luty do 13 marca lub do wyczerpania zapasów. Cena siekiery rozłupującej lub uniwersalnej to 29.99zł za sztukę.