Pierwsza Komunia

Autor: GazetkaPromocyjna
Aktualizacja:

Wyprawienie przyjęcia z okazji pierwszej komunii świętej dziecka to nie lada wyzwanie. Przygotowania warto więc zacząć z dużym wyprzedzeniem. Jednym z niezbędnych etapów organizacji jest stworzenie listy zakupów. To zadanie można sobie ułatwić, przeglądając wcześniej aktualne gazetki promocyjne różnych sklepów i porównując ich oferty.

Komunia święta to ważny dzień dla wszystkich członków rodziny. Tuż po przyjęciu sakramentu przez dzieci, goście spotykają się w rodzinnym gronie. Coraz więcej rodziców decyduje się na ugoszczenie najbliższych w restauracji. Jest to wygodne rozwiązanie, które nieco zmniejszy ilość obowiązków przed tym ważnym dniem, jednak w przypadku organizacji tradycyjnego przyjęcia w domu mamy większe pole do popisu. Kolorem pierwszej komunii świętej jest biel. Warto to podkreślić, dekorując stół i wybierając elementy nakrycia. Śnieżnobiałe, eleganckie talerze z delikatnie falowaną krawędzią są dostępne aktualnie w Pepco w atrakcyjnych cenach (talerz deserowy – 4,99 zł, głęboki – 6,99 zł, obiadowy – 9,99 zł). Do zestawu można dokupić także paterę z falowanym brzegiem za 14,99 zł. W Carrefour za zestaw obiadowy zapłacimy 44,99 zł.

            Ważnym elementem rodzinnego spotkania jest wspólny posiłek. Składniki potrzebne do jego przygotowania znajdziemy w markecie Mila w korzystnych cenach. Przykładowo, za kilogram schabu wieprzowego zapłacimy 12,99 zł, opakowanie jajek kupimy za 4,99 zł, a margarynę Palma za 1,49 zł. Mila w najnowszej gazetce promocyjnej reklamuje także winogrona i inne owoce, jako przekąski idealne na przyjęcie komunijne.

            Po sytym posiłku na pewno padnie propozycja deseru i zaparzenia kawy lub herbaty dla gości. Warto o tym pamiętać i już wcześniej zrobić zapas różnych rodzajów napojów w sklepie Mila. Kawa mielona Cafe Prima Finezja kosztuje teraz 11,99 zł, rozpuszczalna Jacobs Velvet – 17,99 zł, a zbożowa Inka – 5,49 zł. Na ciekawą promocję natkniemy się w Carrefour – przy zakupie Nescafe Sensazione Creme, Nescafe Intenso dostaniemy za złotówkę.

            Jeśli zdecydujemy się na samodzielne pieczenie ciast, ułatwieniem będą gotowe spody tortowe – 5,99 zł za sztukę w markecie Mila. Jeżeli natomiast chcemy zakupić wiele różnych rodzajów ciasta, w Auchan znajdziemy teraz bardzo szeroki wybór wypieków. Cukiernia Auchan oferuje torty za mniej niż 30 zł za kilogram – cena zależy od rodzaju ciasta. W sklepie znajdziemy także różne rolady, tarty, babeczki, ptysie i inne słodkości. Bogatą ofertę ciast i tortów znajdziemy też w hipermarketach Carrefour – aktualna oferta promocyjna zawiera osobny dział Przyjęcie komunijne ze słodkim akcentem. Także Mila oferuje wiele różnych rodzajów ciast. Alternatywą dla wypieków jest podanie gościom deserów lodowych. Najmłodsi na pewno ucieszą się z lodów w wafelku, przygotowanych w domu. Mila ofertuje teraz wafle do lodów za jedyne 2,29 zł za opakowanie. Gałkownicę natomiast można zakupić już za 9,99 zł.

            Z wyprzedzeniem należy także zakupić wszystkie potrzebne elementy stroju dla dziecka. W Pepco dostaniemy dziecięcą bieliznę w atrakcyjnej cenie – biały podkoszulek za 4,99 zł i rajstopy za 3,99 zł. (W tej samej cenie dostaniemy rajstopy w hipermarkecie Mila). Taki zestaw może stanowić bazę pod strój komunijny, a także sprawdzi się podczas białego tygodnia.

            W domu każdego młodego człowieka przystępującego do komunii, powinno znajdować się Pismo Święte. Ilustrowana Biblia dla dzieci to idealny prezent z okazji pierwszej komunii świętej. W sklepie Mila kosztuje ona 16,99 zł, w Pepco – 19,99 zł, w Carrefour – od 11,99 zł. W Carrefour znajdziemy także wiele książek o tematyce religijnej w cenie 24,99 zł. Ważnym podarunkiem są także kartki z życzeniami. To właśnie one będą przypominać w przyszłości o tym ważnym wydarzeniu w życiu dziecka. Pamiątki pierwszej komunii świętej znajdziemy w Pepco już od 1,99 zł, Mila zaś oferuje pamiątki za 8,99 zł. W hipermarketach Mila znajdziemy także specjalne karnety komunijne od 0,99 zł za sztukę. Jeśli chodzi o droższe prezenty, dobrym wydatkiem będzie zakup biżuterii pamiątkowej lub zegarka, który jest ponadczasowym prezentem. Auchan ma teraz osobną ofertę dotyczącą biżuterii. Komplety – srebrne i złote łańcuszki z medalikami kosztują między 100 a 200 zł.

            W czasie przygotowań warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, co naprawdę ważne. Organizacja przyjęcia z okazji komunii świętej bywa stresująca, jednak gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, będzie można cieszyć się wspólnie ważnymi chwilami w życiu dziecka. Warto wcześniej zadbać o to, by ten dzień mógł być w całości poświęcony rodzinnym chwilom.

           Pepco Auchan   Carrefour   Mila

Link sponsorowany