Nadchodzący tłusty czwartek

Autor: Maciej Sikora
Aktualizacja:

Tłusty Czwartek wypada zawsze pod koniec karnawału (ostatni czwartek), tuż przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.

Tłusty czwartek

Skąd się wziął tłusty czwartek.

Tłusty Czwartek wypada zawsze pod koniec karnawału (ostatni czwartek), tuż przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Jak domniemają historycy, początki Tłustego Czwartku sięgają aż starożytności, kiedy to poprzez bardzo obfite ucztowanie, ludność świętowała odejście zimy i nadejście wiosny.

Potrawy na ostatki.

Pierwsze pączki robione były zazwyczaj z chlebowego ciasta, które często nadziewane było słoniną. W dzisiejszych czasach, organizując imprezę na ostatki, możemy na szczęście sięgnąć po zdecydowanie bardziej wyszukane przysmaki. W naszym kraju tradycyjnie w ostatki podaje się nie tylko różnorodne pączki, ale również faworki, róże karnawałowe oraz przepyszne mięsa. Na polskich stołach nie może zabraknąć również popularnego śledzika.

Propozycje zabawy na koniec karnawału.

Koniec karnawału to nie tylko smaczne potrawy, ale również wspaniała okazja, aby dobrze się bawić. W naszym kraju zdecydowanie największą popularnością cieszą się bale karnawałowe, w których to dzieci przebierają się za różnorodne postacie. Karnawałowe zabawy taneczne, integracyjne zadania grupowe, konkursy, maski karnawałowe i smakołyki, mogą okazać się prawdziwą gratką nie tylko dla dzieci, ale również i dla osób dorosłych.

Link sponsorowany