Grillujemy

Autor: GazetkaPromocyjna
Aktualizacja:

Grillowanie powoli staje się naszą tradycją. Z pierwszymi oznakami ciepła, odkurzamy nasze grille i zaczynamy wielkie grillowanie. Grillują wszyscy, jest to okazja do rodzinnych spotkań, również z przyjaciółmi. Ci bardziej zaawansowani budują przydomowe grille, inni mają przenośne. Grillować możemy wszędzie, bo dostępne są również grille jednorazowe. Dlatego warto przyjrzeć się co mają sklepy, takie jak Biedronka, E.Leclerc i Lidl do zaoferowania. Nikt nie chce być nabity w butelkę pod względem cen i jakości, dlatego zagłębimy się w ofertę wyżej wymienionych sklepów.

W drugiej połowie kwietnia sklepy zaczynają nas zarzuć gazetkami promocyjnymi, w których są produkty związane z grillowaniem, licząc na duże przychody ze sprzedaży. Nasz ranking rozpocznijmy od grilla i od sprzętów bez których nie można rozpocząć barbecue. W Biedronce znajdziecie grill jednorazowy w cenie 5,99zł. Taki grill w sam raz nadaje się nad jezioro lub na spływ kajakowy, jednak pamiętajcie nie igrajć z ogniem. Ci z Was, którzy spędzą czas na działce i są już szczęśliwymi posiadaczami grilla nie mogą się obejść bez węgla drzewnego w cenie 7,99zł/2,5kg, do tego niezbędna jest podpałka. Biedronka w swojej ofercie ma dwie podpałki: ekologiczną oraz parafinową, ceny kształtują się od 1,99zł-4,99zł. Aby jedzenie się na grillu nie przypaliło przydadzą się tacki do grilla lub woreczki do grillowania. Oczywiście wybór należy do Was. Obie oferty w cenie 4,99zł.

           

Siec sklepów E.Leclerc również w swojej ofercie ma grill jednorazowego użytku w cenie 7,99zł. W propozycji znajdziecie również sprzęt wielokrotnego użytku, który służyć będzie nam latami. Ceny rozpoczynają się od 29,99zł a kończą na 65,99zł. Warto zwrócić uwagę na wielkość rusztu, bo jak wpadnie do Was z niezapodziewaną wizytą rodzina, to ciężko będzie ugościć wszystkich za jednym razem, a spędzić cały dzień na grillowaniu, nie jest zbyt miło. W ofercie E.Leclerc węgiel drzewny jest w cenie 4,99zł/2kg. Tutaj w propozycji jest również podpałka żelowa oraz podpałka ekologiczna 0,99zł-2,99zł.

             

Lidl w ofercie „Grill&Fun” również ma grill jednorazowy w cenie 7,99zł. Z ciekawostek w propozycji znaleźć będzie można również przenośny grill składany na węgiel drzewny w cenie 59,90zł. Jeżeli decydujemy się na grilla w plenerze, to warto wziąć ze sobą plastikowe kubeczki, sztućce i talerze – na pewno ułatwi nam to sprzątanie. Plastikowe naczynia są w cenie 2,99zł do 5,99zł.

                   

 

Najszersza oferta we wszystkich trzech sieciach dotyczy produktów gotowych na grilla, czyli mięs, kiełbasek, ryb już odpowiednio przyprawionych. Do tego znajdziecie szeroki wybór sosów, które nie da się ukryć są niezbędne. Od razu nasuwa się pytanie, czy gotowe produkty są świeże? Zapewne, każdy z Was orientuje się, że przyprawy, marynaty w których są mięsa przedłużają termin ważności. Oczywiście za takie gotowe produkty na grilla płacimy odpowiednio więcej, jednak nie wszystkie z nich możemy podać naszym dzieciom bo mogą być zbyt ostre. Naszym zdaniem warto poświęcić więcej czasu na przygotowanie mięsa, kiełbasek na grilla samemu bo są zdrowsze, smaczniejsze i przynajmniej wiemy co jemy.

Podsumowując jeżeli wybieracie się w plener, warto zainwestować w grill jednorazowy, najtaniej jest w Biedronce. Jeżeli macie już odpowiedni sprzęt i potrzebujecie tylko węgiel drzewny lub brykiet, zawsze zwracajcie uwagę na wagę opakowania i cenę, bo tutaj niestety sklepy przekłamują. Największy wybór urządzeń grillowych znajdziecie w ofercie E.Leclerc, warto przejrzeć gazetkę promocyjną przed zakupami. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć wszystkim smacznej majówki.

Link sponsorowany