Elektronika na komunię? Jak najbardziej!

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Komunia to doskonała okazja do sprawienia dziecku przyjemności i wręczenia mu prezentu. Komunijne prezenty mogą być wielorakie, ale wiele dzieci marzy o otrzymaniu jakiegoś elektronicznego gadżetu.

Nie musi być on wcale drogi, szczególnie jeśli trafi się na promocję czy wyprzedaż w sieciach handlowych Neonet. Można liczyć nie tylko na bogactwo i różnorodność asortymentu, ale też na atrakcyjne ceny. Wystarczy przejrzeć ofertę sklepową, aby mieć w zanadrzu wiele pomysłów na prezent dla dziewięciolatka.

Co kupić dziecku z okazji komunii?

Komunia od lat kojarzy się dzieciom z otrzymywaniem prezentów, co stało się już zresztą tradycją. Podopieczni wręcz oczekują, że dostaną jakieś upominki – im więcej, tym oczywiście lepiej. Wybierając prezent komunijny, warto mieć na uwadze przede wszystkim to, aby był praktyczny. Kupowanie najnowszego smartfona czy konsoli do gier mija się z celem. Dziewięciolatek nie potrzebuje takich nowoczesnych, zaawansowanych i drogich urządzeń. Z prezentów do pięciuset złotych polecić można czytnik e-booków, bo, jak wiadomo, czytanie wiąże się z szeregiem korzyści dla dziecka, wpływa korzystnie na jego rozwój pod wieloma względami. Wiele dzieci ma opory przed sięgnięciem po tradycyjne książki, ale korzystanie z takiego elektronicznego gadżetu to już inna sprawa. Tym bardziej, że można zapisać w jego pamięci setki, tysiące różnych książek, poradników, komiksów, mang. Jako że czytniki e-booków mają wyświetlacze e-ink, nie trzeba martwić się o to, że czytanie będzie męczyć wzrok. Co więcej, jedno ładowanie urządzenia pozwoli na wiele godzin czytania, co przekłada się na dużą oszczędność energii elektrycznej.

Ciekawą opcja będzie też aparat natychmiastowy, dzięki któremu nie trzeba czekać na wywołanie zdjęć. Fotografowanie może stać się pasją dziecka, rozwijać jego duszę artystyczną. Kolejnym pomysłem na prezent z okazji komunii jest zegarek sportowy czy smartwatch. Można też obdarować dziecko robotem do samodzielnego złożenia i zaprogramowania, co zapewni wielogodzinną zabawę o walorach edukacyjnych. Z droższych prezentów dobrym wyborem będzie tablet graficzny lub zwykły, smartfon, konsola do gier, laptop, różne pojazdy elektryczne typu hulajnoga czy deskorolka.

Link sponsorowany