Świętujmy Dzień Ojca

Autor: Agata Puchalska
Aktualizacja:

Dzień Ojca obchodzony jest w Polsce od 1965 roku, w dniu 23 czerwca. Święto to jest świętem międzynarodowym, czczonym prawie w każdym kraju. Dzień Ojca został zapoczątkowany na terenie Stanów Zjednoczonych na początku XIX w. Na pomysł obchodzenia tego dnia wpadł córka weterana wojny secesyjnej, która na podobieństwo Dnia Matki postanowiła zorganizować Dzień Ojca. 

Na początku wydarzenie miało charakter lokalny, gdyż odbyło się w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton. Przez kilkadziesiąt lat nie można było ustanowić tego święta. Dopiero w 1972 roku prezydent Nixon ustanowił Dzień Ojca. Pomimo długoletniej tradycji Dzień Ojca jeszcze nie dorównuje Dniu Matki, ale dzieci przywiązują do niego coraz większą wagę, przygotowując własnoręcznie wykonane prezenty, oraz kupując miłe niespodzianki.

Link sponsorowany

Często jest tak, że to mamy pomagają w wyborze i kupnie prezentów dla taty.

Najmilszą niespodzianką i zawsze wykorzystywaną są kosmetyki. W drogeriach znajdziemy specjalnie przygotowywane linie kosmetyków skierowane specjalnie dla mężczyzn. W gazetce promocyjnej Rossmann znajdziemy perfumy dla mężczyzn - wody perfumowane i wody toaletowe oraz wody po goleniu. Mężczyźni coraz większą uwagę przywiązują do pielęgnacji twarzy i ciała – w gazetce Rossmann znajdziemy krem przeciwzmarszczkowy, żel pod prysznic, kojący balsam po goleniu.

W gazetce promocyjnej Carrefour znajdziecie specjalnie przygotowane zniżki na kosmetyki męskie - aż do 20% na wybrane dezodoranty oraz maszynki go golenia.

Do serca Ojca łatwo trafić przez żołądek, w gazetce promocyjnej Netto znajdziecie bombonierki: praliny z koniakiem, baryłki z alkoholem w czekoladzie. Dla piwoszy w ofercie Netto jest gotowy zestaw piwa w eleganckim pudełku wraz z kuflem.

Propozycji prezentowych na Dzień Ojca jest wiele, każda gazetka promocyjna przedstawia i podsuwa jakiś pomysł. Dużo zdrowia z okazji Dnia Ojca!