Krótka historia kuponów rabatowych

Tak, jak większość inspiracji związanych z biznesem, jak i pomysł na kupony rabatowe trafiły do nas ze Stanów Zjednoczonych. Historia kodów rabatowych sięga XIX wieku, kiedy to w 1886 roku znana marka na całym świecie - Coca Cola, zaczęła wysyłać pocztą, oraz dodawać do magazynów kupony. W ciągu 9 lat, jeden na 9 Amerykanów otrzymał darmową Coca Colę, w sumie rozdano 8 500 000 darmowych drinków.

Czym są kupony?

Obecnie kupony, nazwa zamienna to również kody, stały się popularne na całym świecie. Do czynienia mamy z różnymi rodzajami kuponów: rabatowe, darmowe dostawy, kup jeden produkt, a drugi otrzymasz gratis, kupony dla nowych klientów, zniżki za wymianę starego towaru na nowy, oferty dla nowych produktów wprowadzanych na rynek, oferty świąteczne, upominki.

USA jest zalane kuponami, można je znaleźć wszędzie, przede wszystkim w gazetkach promocyjnych. Powstają nawet specjalne programy telewizyjne, które pokazują, jak można zrobić zakupy za kwotę 600 dolarów i zapłacić zaledwie 5 dolarów, a to tylko i wyłącznie dzięki kodom rabatowym wyciętym z gazetki. To dopiero są oszczędności!

a jak wyglądają kupony u nas?

Kupony w Polsce to zaledwie kilkanaście lat obecności. Kupony z którymi mamy do czynienia w kraju to przede wszystkich: rabaty procentowe, kup jeden produkt a drugi otrzymasz gratis, zrób zakupy lub zbierz paragony za określoną kwotę a dostaniesz prezent gratis lub możliwość zakupu atrakcyjnych produktów gospodarstwa domowego za kwotę 50% ceny. Tych propozycji związanych z zaoszczędzeniem pieniędzy, dzięki kodom, jest coraz więcej.

Powstają nawet specjalne strony http://gazetkapromocyjna.com.pl/kupony-rabatowe/kupony.php gdzie można znaleźć kupony rabatowe na produkty z każdej dziedziny: moda i biżuteria, elektronika, dom i ogród, zdrowie i uroda, książki i gry, finanse, artykuły spożywcze, szybkie jedzenie. Kupony rabatowe związane są przede wszystkim ze sprzedażą internetową i stacjonarną. Od czasu do czasu w dużych miastach można się natknąć na młodych ludzi rozdających książeczki z kuponami rabatowymi, warto zainteresować się taką książeczką. Cechą charakterystyczną jest to, że kupon dedykowany jest specjalnemu działowi i jego czas trwania promocji jest określony!

System kuponów w Internecie http://gazetkapromocyjna.com.pl/kupony-rabatowe/kupony.php jest bardzo prosty, wystarczy kliknąć na kupon, który nas interesuje, a przeniesie on nas na stronę internetową sklepu, gdzie można z niego skorzystać, należy zwrócić uwagę czego dotyczy ten kupon, gdyż obejmować on może tylko jedną kategorię. Często kupony również zawierają kody promocyjne, które należy wpisać w momencie zatwierdzania zamówienia i wówczas rabat na zakupy zostanie zaakceptowany i doliczony. Kody rabatowe często dotyczą również sprzętów z kategorii rtv i agd, jak wiadomo produkty te są drogie, ale tutaj również warto szukać kodów rabatowych, gdyż przy zakupach możemy otrzymać atrakcyjny produkt w gratisie.

Pojawia się pytanie po co te kody rabatowe? A mianowicie po to aby lepiej nam się żyło, dla oszczędności i satysfakcji, że udało nam się ustrzelić nie lada atrakcję. Kody rabatowe w Polsce jeszcze raczkują, czekamy na czas, kiedy tak jak w USA sklepy będą wydawały specjalne gazetki promocyjne tylko z kuponami. W końcu warto zrobić coś z tymi wszystkimi produktami spożywczymi, które się marnują, są wyrzucane i utylizowane. Nadeszła era kuponów i kodów rabatowych, najwyższy czas na oszczędności!